Klasa 1 DT najlepszą piłkarską drużyną w III Turnieju Elektro Cup 2018

W środę 23 maja na Orliku rozegrane zostały dwa mecze finałowe szkolnego piłkarskiego turnieju Elektro Cup o mistrzostwo Elektryczniaka.

Po zaciekłym, pełnym emocji, walki i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu finałowym klasa 1DT pokonała klasę 2DT - 5:3 zostając tym samym Mistrzem Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu w piłce nożnej i zdobywcą Pucharu Elektro Cup 2018. Bohaterem finału został Michał Świstuń, który strzelił dla klasy 1 DT 4 bramki.

W tak zwanym „Małym Finale” czyli meczu o 3 miejsce klasa 3AT pewnie zwyciężyła klasę 3az - 8:3. Niestety, ale obu tych klas już nie zobaczymy w następnej edycji turnieju Elektro Cup, więc serdecznie im dziękujemy za udział przez trzy sezony w naszej zabawie.

Równolegle do rywalizacji drużyn, toczyła się zacięta walka indywidualna o tytuł „Króla Strzelców” Elektro Cup. Został nim Edmund Machnik (3az), w 7 meczach zdobył 16 bramek. Król strzelców oprócz pamiątkowej statuetki otrzymał piłkę - adidas Telstar 18, którą rozgrywane będą mecze na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Nagroda ufundowana został przez Szkołę Nauki Jazdy DAKAR.

Podsumowując naszą zabawę przypomnijmy, że to już III edycja turnieju „ Elektro Cup” organizowany w Zespole Szkół Elektrycznych. W tym roku szkolnym turniej rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Wzięło w nim udział ponad 240 uczniów z 24 klas (klasy 1 – 3 Zespołu Szkół Elektrycznych), rozegrano łącznie 50 meczy i zdobyto ponad 100 bramek.

Tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc wszystkich nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych, wsparcia dyrekcji szkoły oraz wspaniałej postawy naszych uczniów, uczestników zabawy, którzy zawsze byli zdyscyplinowani, zorganizowani, przygotowani do zawodów i ze zrozumieniem przymykali oczy na pewne niedociągnięcia organizacyjne zawodów..:). Za tą pomoc serdecznie Wszystkim dziękujemy.

I już dziś wszystkich zapraszamy na kolejną, IV edycję Turnieju Elektro Cup. Do zobaczenia we wrześniu….

Mistrz „ Elektro Cup” 2018 klasa 1 DT - skład drużyny:

Gricner Bartosz, Chromiński Maciej, Świstuń Michał, Waligóra Marcin, Bartoń Rafał, Bekiesch Paweł, Derda Michał, John Dawid, Świerad Szymon, Gogolin Michał.