Finał Elektro Cup 2018 już 23 maja!

elektrocup puchar

Już wiadomo, kto zagra w Wielkim Finale szkolnego turnieju piłki nożnej Elektro Cup.

W środę 23 maja 2018 roku w ostatnim meczu o mistrzostwo Elektryczniaka zmierzą się ze sobą dwie klasy informatyczne: klasa 1dt i klasa 2dt.

Tydzień wcześniej bo 16 maja rozegrane zostały dwa spotkania półfinałowe. W pierwszym meczu klasa 2dt zmierzyła się z klasą 3at. Mecz ten okrzyknięty został przedwczesnym finałem, i rzeczywiście emocji w nim nie brakowało. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy kl. 2dt i ostatecznie zwyciężyli 4:3 (w podstawowym czasie gry padł remis 1:1).

W Drugim meczu półfinałowym rywalizowały zespoły z klasy 1dt i klasy 3az. I w tym spotkaniu trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Klasa 3az to przecież Mistrz Szkoły z roku 2016, silna i zgrana drużyna. A klasa 1dt to debiutanci, którzy bez kompleksów raz po raz eliminowali kolejnych przeciwników na drodze do finału. Ostatecznie zwyciężyli informatycy z 1dt 3:1, choć i w tym meczu nie zabrakło ambicji, umiejętności piłkarskich i wspaniałej sportowej walki.

Równocześnie z rywalizacją drużynową toczy się także rywalizacja indywidualna o miano „Króla Strzelców” turnieju Elektro Cup. Zawodnik, który zdobędzie największą liczbę goli w całym turnieju otrzyma wspaniały puchar i nagrodę ufundowana przez Szkołę Nauki Jazdy DAKAR. W tej rywalizacji największe szanse na zwycięstwo ma zawodnik z klasy 2bt Mateusz Piecha z klasy 2BT, który ma na koncie aż 16 bramek. Drugi w klasyfikacji jest Edmund Machnik z klasy 3AZ z 13 bramkami. Smaku tej rywalizacji dodaje to, że drużyna Mateusza zakończyła już udział w turnieju, natomiast zespół Edmunda zagra jeszcze jeden mecz o 3 miejsce.

Wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej zapraszamy na mecze finałowe, które odbędą się w środę 23 maja o godzinie 13.30 na Orliku przy ul. Czaplaka (Campus Uniwersytetu Opolskiego). O godzinie 13.00 rozpocznie się tzw. Mały Finał czyli mecz o III miejsce pomiędzy klasami 3AT i 3AZ a zaraz po nim o godz. 13.30 rozpocznie się mecz o pierwsze miejsce pomiędzy klasami 1DT i 2DT.