Sprintem na łyżwach i w … kolcach

Reprezentanci Elektryczniaka wzięli udział w kwietniu w dwóch imprezach sportowych, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami sprinterskimi. 10 kwietnia rywalizowali w Wojewódzkich Zawodach w Short Tracku o Puchar Dyrektora PLO nr I w Opolu. Zawody odbywały się na Opolskim Toropolu, gdzie nasi uczniowie w okresie zimowym w ramach zajęć wychowania fizycznego doskonalą jazdę na łyżwach. W gronie kilkunastu szkół zajęliśmy 4 miejsce występując w składzie Dawid Buck (3at), Jakub Skibiński (2ft), Dominik Nicpon (2dt) i Michał Świstun (1dt). Najlepiej zaprezentował się Dominik (hokeista Orlika Opole), który awansował indywidualnie do półfinału.

Kolejne zmagania sprinterskie, tym razem w biegach na 60 metrów odbyły się 25 kwietnia w ramach VI Opolskiego Festiwalu Sprintu na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, z których najlepiej wypadli Dawid Buck (3at) i Tobiasz Schoenberg (1gt), którzy w biegu finałowym zajęli 4 i 5 miejsce uzyskując czasy 7,55 i 7,56 s. Zawody stanowiły dobre przetarcie dla Naszych uczniów przed zbliżającymi się w drugiej połowie maja Mistrzostwami Opola w lekkoatletyce.

Opiekunem uczniów podczas w/w imprez był Bogusław Rączka.