Uczniowie Elektryczniaka na Ogólnopolskim finale zawodów „Od SKS-u do AZS-u”

W dniach 8-10 grudnia br. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w Warszawie w Akademickich Mistrzostwach Szkół Średnich pod nazwą ”Od SKS-u do AZS-u”. W trzeciej edycji imprezy wzięły udział reprezentacji sześciu środowisk akademickich kraju. Rywalizowano w kilku dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, futsalu, tenisie stołowym oraz w zawodach na ergometrze wioślarskim. Reprezentanci Elektryczniaka wystąpili w siatkówce, tenisie stołowym oraz wioślarstwie. Siatkarze wystartowali jako ubiegłoroczni zwycięzcy opolskiej Ligi SKS-u, tenisiści jako tegoroczni drużynowi Mistrzowie Opola, a w „wioślarzy” wcielili się z konieczności przedstawiciele innych dyscyplin sportowych: dżudoka Adam Kućmierz (kl. 2d), oraz piłkarze Adam Gricner, Damian Mikołajczyk z klasy 4a i Sebastian Seniszyn (2d). I to oni pierwsi zakończyli rywalizację wiosłując na ergometrze wioślarskim przez 3 minuty każdy. Najlepszy wynik uzyskał nasz dżudoka (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski), który „przepłynął” 896 metrów zajmując 7 miejsce.

sks azs dyplom

Na hali sportowej Uniwersytetu Medycznego rozgrywany by turniej siatkówki. Nasi reprezentanci (Mateusz Mientus, Jakub Furyk, Mateusz Drobina, Aleksander Pawleta, Marian Poniży, Jakub Minartowicz, Jakub Podolski, Łukasz Pietruszka, Marcin Waligóra, Adam Mazur) musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając swe mecze po 2-0 z Lublinem (późniejszym zwycięzcą turnieju) i Toruniem oraz 2-1 z Łodzią (2 miejsce w turnieju). Wysoki poziom zawodów zapewnili zawodnicy klubowi reprezentujący swe szkoły, chociażby ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata z Łodzi. Najlepiej z naszych uczniów spisał się tenisista stołowy Karol Szczepanek, który w gronie 24 zawodników zajął wysokie 3 miejsce. Jego kolega Michal Wojtas był 17. Z opolskich szkół wystąpili też piłkarze ZSTiO im. Gzowskiego zajmując 3 miejsce w turnieju futsalu (przed rokiem 2 miejsce zdobyli nasi reprezentanci) oraz koszykarze PLO nr I, którzy ukończyli zawody na 4 miejscu, a także koszykarki PLO nr I, które podzieliły los siatkarzy. Drugie miejsce w tenisie stołowym zajął reprezentant PLO nr II w Opolu. Reprezentacja Opola zajęła 5 miejsce w klasyfikacji miast. Ale nie zajęte miejsca były sukcesem i celem tych zawodów ale integracja młodzieży z różnych miast poprzez sport oraz promocja środowiska akademickiego oraz uczelni wyższych Warszawy, na których obiektach odbywały się te zawody (Uniwersytety: Warszawski, Medyczny, Przyrodniczy). Za rok spróbujemy znowu awansować do kolejnej edycji, gdyż młodzież wysoko oceniła organizację tej imprezy. Opiekunami naszych uczniów byli Bogusław Rączka i Waldemar Dobrowolski.