To był tydzień pełen sportu

W czwartek 8 czerwca 2017 r. meczem koszykówki zakończył się IV Tydzień Sportu w naszej szkole. To wydarzenie sportowe połączone było z projektami „Szkoła bez przemocy”, „Kibicuje fair play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”, w których uczestniczy nasza szkoła. Patronat honory objął dyrektor Opolskiego Elektryczniaka - Dariusz Dobrowolski. Turniej oprócz realizacji założeń programowych wspomnianych wyżej projektów miał na celu propagowani wartości sportowych wśród uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego oraz nauczycielskiego.

Turniej odbywał się w 3 dyscyplinach sportowych. Pierwszą rywalizacją sportową była piłka nożna. Na boisku „Orlika” przy Uniwersytecie Opolskim Reprezentacja Nauczycieli przegrała z najlepszą drużynę tegorocznego turnieju Elektro Cup, mianowicie klasę 2 at, 6 do 3.

W środę 7 czerwca br. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się drugi mecz między Reprezentacją Uczniów a Reprezentacją Nauczycieli tym razem w piłce siatkowej. Po bardzo wyrównanym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie sportowym drużyna nauczycieli musiała uznać wyższość „teamu” uczniowskiego, który pokonał nauczycieli 2:1 ( 25:22, 18:25, 25:21).

Natomiast meczem koszykówki zakończył się tegoroczny Turniej Sportu. Reprezentacja Nauczycieli, musiała uznać wyższość Reprezentacji Uczniów – na koniec meczu na tablicy wyświetlał się wynik 30 do 26. Warto dodać, że na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem Nauczyciele wygrywali, a ostatnia akcja Uczniów doprowadziła do dogrywki, którą ostatecznie przechylili na swoją korzyść (7:6, 12:12, 16: 18, 24: 24, dogrywka 30: 26).

Cieszy fakt, że wszystkie spotkania sportowe stały na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że drużyna nauczycieli, reprezentowana była przez tych samych nauczycieli. Reprezentacje Uczniów w poszczególnym dyscyplinach sportowych pokazały bardzo wysoki poziom, co widać po wynikach sportowych – widać, że umiejętności zdobywane na zajęciach z WF-u jak również na zajęciach dodatkowych są bardzo owocne. Wysoką kulturę sportową zaprezentowały poszczególne klasy, które uczestniczyły w meczach w roli kibiców za co składamy wielkie podziękowania, tym wszystkim Nauczycielom, Rodzicom czy też uczniom, którzy wspierali rywalizujące drużyny.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji IV Tygodnia Sportu w Opolskim Elektryczniaku. Poszczególnym reprezentacją, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły gratuluje fantastycznych wyników sportowych. Cieszy fakt, ze ten turniej wszedł na stałe w kalendarz szkolny i jest piękną praktyczną lekcją o wartościach w sporcie. Dyrektor Dariusz Dobrowolski