Sportowy Dzień Dziecka z Opolskim Elektryczniakiem

We wtorek 6 czerwca 2017 z okazji Dnia Dziecka na stadionie Klubu Sportowego Odry Opole odbył się turniej sportowy dla 16 szkół podstawowych Miasta Opola (łącznie ponad 300 dzieci).

Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, w dyscyplinach związanych z piłką nożną. Za całą organizację tych zawodów odpowiedzialni byli sędziowie, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę, którą precyzyjnie mierzyli uczniowie Elektryczniaka, a konkretnie z klasy I at oraz III gt. Imprezę zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Energetyka Cieplna Opolszczyzny ECO, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już tegoroczną organizację akcji Dnia Dziecka dla szkół podstawowych włączyła się także nasza szkoła będąc również organizatorem tego pięknego przedsięwzięcia.

 

Wydarzenia sportowe rozpoczęło się od uroczystej prezentacji każdej szkoły. Dla uczniów podstawówki oprócz biegów przełajowych czekały różne atrakcje, w których mogli uczestniczyć. W specjalnym namiocie, dzieci mogły dać pomalować sobie twarze. Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu czy balonów wypełnionych helem. Dodatkową atrakcją było wypuszczenie 16 gołębi. Każda szkoła losowała numer gołębia, które po locie na odległość ok. 40 km zameldowały się w odpowiedniej kolejności. Szkoła, której gołąb przyleciał jako pierwszy dostawała odpowiednią ilość dodatkowych punktów.

Dodatkową atrakcją była możliwość strzelenia gola bramkarzowi I-ligowej drużyny Odra Opole, Tobiaszowi Weinzettel. Najlepsze szkoły otrzymały okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów.

Bardzo się cieszę, że Dzień Dziecka dla szkół podstawowych Miasta Opola powoli staje się tradycją w wykonaniu Opolskiego Elektryczniaka. To wspaniale, że uczniowie Elektryczniaka mogli przyczynić się do stworzeniach tak niezwykłych i niezapomnianych chwil dla swoich dużo młodszych rówieśników.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski