ZA NAMI IX EDYCJA “OPOLSKIEGO EKSPRESU DĘTEGO” I VII EDYCJA “Z ORKIESTRĄ PO ODRZE”

odzse

12 maja odbyła się kolejna edycja Opolskiego Ekspresu Dętego. Dziewiąta. Ale trasa jedenasta, bowiem dwie pierwsze edycje były realizowane w trybie dwóch odrębnych tras. Orkiestra Dęta ZSE w Opolu od samego początku bierze udział w tej imprezie, którą wymyślił i opracował pod marką Opolskiego Ekspresu Dętego dyrygent orkiestry – Przemysław Ślusarczyk.

W tym roku trasa ekspresu wiodła z Kluczborka przez Bukowo, Opole Główne, Brzeg do Grodkowa Śląskiego, gdzie nastąpił oficjalny finał. W ramach imprezy oprócz świętowania 100 lecia Niepodległości Państwa Polskiego i 20 Samorządności w Polsce zwrócono uwagę na dwa ważne jubileusze kolejowe: 175 lecie linii Brzeg – Opole Główne i 170 lecie linii Brzeg – Grodków Śląski – Nysa, które są jednymi z najstarszych linii kolejowych w obecnych granicach Rzeczpospolitej Polskiej. Miasto Grodków natomiast obchodzi w 2018 roku swoje 750 lecie.

Impreza była promowana medialnie przez 8 patronów medialnych oraz 4 partnerów z samorządów lokalnych. WIĘCEJ O IMPREZIE, TABORZE I CIEKAWOSTKACH NA STRONIE: WWW.KOLEJNAORKIESTRE.ART.PL

 plakat oed 2018

Dwa tygodnie później 26 maja odbyła się VII edycja “Z orkiestrą po Odrze”. W tym roku w ramach VII edycji odbyły się dwa rejsy – pierwszy “długi”, trzy godzinny z przystani miejskiej w Opolu do Dobrzenia Małego na wysokości Elektrowni Opole ze śluzowaniem we Wróblinie i drugi “spacer po Odrze” w Opolu – godzinny. Pokład Statku Opolanin zapełnili muzycy i goście do ostatniego miejsca. Pogoda w tym roku dopisała znakomicie i każda grupa wracała z rejsu uśmiechnięta oraz zadowolona.

Impreza była promowana medialnie przez 7 patronów medialnych. Obydwie imprezy odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i JM Rektora Politechniki Opolskiej a muzycy Opolskiego Elektryczniaka od samego początku uczestniczą także w tej imprezie. WIĘCEJ O IMPREZIE I CIEKAWOSTKACH NA STRONIE: WWW.ZORKIESTRAPOODRZE.ART.PL

 plakat zopo 2018