Orkiestrowa Viva la Cinema! w Brzegu

odzse

Głośną owacją oraz dwoma bisami zakończył się 12 marca 2019 roku koncert pt. “Viva la Cinema” w ramach z Orkiestrą po zamkach i pałacach podczas którego muzycy z Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka wraz z orkiestrami partnerskimi pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zaprezentowali aranżacje i tematy muzyki filmowej. Wśród utworów nie zabrakło polskich akcentów m.in. “Janosika” i “Deszczy niespokojnych” czy tematów z głośnych filmów jak choćby na koniec “Children of Sanchez”.

 

Galeria fotograficzna z imprezy: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156470912144263&type=1&l=28a5a77d82

WIELKIE ELEKTRYCZNE TRĄBIENIE NA DZIEŃ KOBIET

odzse

Od ponad 10 lat Elektryczni Dęciacy w dniu 8 marca lub w jego okolicy odbywają tradycyjną trasę po zaprzyjaźnionych szkołach średnich. Tak stało się także w tym roku. Trasa rozpoczęła się od sąsiadującego Ekonomiczniaka przez III LO, V LO, Wydział Oświaty UM Opola, II LO. Była jeszcze kontynuowana w mniejszym składzie w I LO i zakończona w Zespole Szkół im. Gzowskiego na Zaodrzu. Gdziekolwiek się pojawiliśmy w krótkim czasie po tradycyjnym “Sto lat!” zewsząd pojawiali się “ciekawscy” oczywiście z dziewczynami na czele.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z trasy: https://www.facebook.com/pg/orkiestradeta/photos/?tab=album&album_id=10156461072619263

ELEKTRYCZNE WALENTYNKI ORKIESTRY W EKONOMIKU I W PIĄTCE

odzse

14 lutego – punktualnie o 11:10 na pięć minut przed długą przerwą w Zespole Szkół Ekonomicznych rozpoczął się koncert Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, który był muzyczną niespodzianką dla społeczności “szkoły zza miedzy”.

Licznie przybyła społeczność szkolna gorąco oklaskiwała i wyrażała swą radość przez prawie 40 minut muzycznych prezentacji. W programie znalazły się najbardziej energetyczne przeboje muzyki rozrywkowej. Po sprawnym przejściu dalej również ten sam skład zaskoczył społeczność V Liceum Ogólnokształcącego. Niebawem ponownie ruszymy poza mury szkoły.

Zbliża się 8 marca i jak co roku od ponad 15 lat czeka nas Głośne trąbienie na Dzień Kobiet.

Galeria I: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156414847634263&type=1&l=4f475a6f28

Galeria II: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156415744049263&type=1&l=83e83a48ab

SREBRNY LAUR UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI DLA DYRYGENTA ORKIESTRY

odzse

16 stycznia 2019 roku podczas uroczystej Gali Rozdania Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanej przez Opolską Izbę Gospodarczą, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej dyrygent Orkiestry Dętej ZSE w Opolu otrzymał Srebrny Laur. Nagroda została przyznana Przemysławowi Ślusarczykowi w kategorii: Kultura.

Czytaj więcej...

Muzyka łagodzi obyczaje – za nami pierwszy koncert orkiestrowy w Nowym Roku

odzse

Pomimo fatalnej pogody i ostatniego barbarzyństwa obyczajów XXI wieku młodzi muzycy z Opolskiego Elektryczniaka wraz z koleżeństwem z orkiestr partnerskich, z Politechniki Opolskiej i Grudzic wykonali pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka pierwszy koncert w Nowym Roku w ramach XII sezonu “Muzyczne impresje – cykl koncertów wędrownych” dla licznie zgromadzonej publiczności w Hallu głównym Zespołu dydaktycznego Łącznik na Politechnice Opolskiej. Na program w tonacji noworoczno – karnawałowej złożyły się utwory z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Oficjalną część zakończył “Pejzaż bez Ciebie” – znana piosenka niezapomnianego duetu Wasowski – Przybora w aranżacji dyrygenta. Utwór, który jakże wymownie wpisał się w dzisiejsze czasy. Zachęcony prośbą o bis zespół wykonał “Hymnus Silesia II – wolność, równość i braterstwo” – hymn poświęcony równości.

Teraz czas na zbliżające się ferie zimowe. Kolejny koncert zaplanowano na III dekadę lutego.

Więcej o imprezie: www.muzyczneimpresje.art.pl

Galeria fotograficzna z koncertu tutaj.

Orkiestrowo w tonacji noworoczno – karnawałowej

odzse

Po przerwie świątecznej czas na kolejne prezentacje Elektrycznych Dęciaków. Tym razem na miejscu, w Opolu. 15 stycznia (we wtorek) o godzinie 18:29 rozpocznie się kolejny koncert z autorskiego cyklu “Muzyczne impresje – cykl koncertów wędrownych”. Odbędzie się on w Hallu głównym Zespołu dydaktycznego “Łącznik”, na Politechnice Opolskiej. Elektryczni Dęciacy, tradycyjnie z orkiestrami partnerskimi z Politechniki Opolskiej i Grudzic wykonają program złożony z utworów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie akcentu noworocznego, po-świątecznego i przede wszystkim muzyki tanecznej.

Więcej o cyklu na stronie: www.muzyczneimpresje.art.pl

Czytaj więcej...

Orkiestrowo – pełna sala, owacją na stojąco, dwa bisy

odzse

Dwoma bisami i owacją na stojąco zakończył się kolejny koncert z autorskiego cyklu “Muzyczne impresje”, który połączone zespoły Opolskiego Elektryczniaka, Politechnicznych Dęciaków i Grudzic zaprezentowały w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie 5 grudnia 2018 roku. Publiczność wypełniła salę a im bliżej było finału tym bardziej żywiołowo reagowała.

Muzycy pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka występowali tam po raz pierwszy, choć Grodkowianom są już znani, bowiem Opolski Ekspres Dęty zawitał dwukrotnie do Grodkowa. W czasie I trasy w 2010 roku tranzytem i w tym roku, kiedy stacja Grodków była docelową a orkiestranci zagrali na koniec duży koncert na dworcu PKP. W programie nie zabrakło nowości. Muzycy zagrali Hymnus Silesia (II) dyrygenta napisany dla zespołów.

Galeria >>

ELEKTRYCZNI DĘCIACY ZAGRAJĄ W GRODKOWIE

odzse

Kolejny koncert z cyklu “Muzyczne impresje” odbędzie się 5 grudnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Elektryczni Dęciacy i partnerskie składy z Politechniki Opolskiej i Grudzic pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zagrają tam po raz pierwszy. Tak jak w Brzegu w programie znajdzie się polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa. Nie zabraknie także premierowego utworu.

Koncert będzie ostatnim koncertem wyjazdowym w tym roku.
Więcej o imprezie: www.muzyczneimpresje.art.pl [1].

Czytaj więcej...

ELEKTRYCZNI DĘCIACY KONCERTEM ROZPOCZĘLI JUBILEUSZ 50-LECIA PSP NR 11 W OPOLU

odzse

21 listopada Elektryczni Dęciacy koncertem rozpoczęli Jubileusz 50-lecia PSP nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu. W sali gimnastycznej Szkoły wypełnionej po brzegi zabrzmiała polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa. Na zakończenie swojej prezentacji młodzi muzycy bisowali.

Zespół pojawił się po raz trzeci w ramach promocji Opolskiego Elektryczniaka. Prywatnie dyrygent orkiestry jest absolwentem PSP nr 11.

Galeria z koncertu.

OWACJA NA STROJĄCO I BIS ZAKOŃCZYŁY INAUGURACJĘ VII SEZONU “Z ORKIESTRĄ PO ZAMKACH I PAŁACACH”

odzse

A wszystko to za sprawą muzyków z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu oraz orkiestr partnerskich z Politechniki Opolskiej i Grudzic, które 13 listopada 2018 o 18:00 zainaugurowały sezon VII autorskiego cyklu dyrygenta orkiestr Przemysława Ślusarczyka na Zamku w Brzegu. Muzycy przygotowali sporą dawkę muzyki tanecznej i tematów przewodnich muzyki filmowej – w tym wiele nowości w tym sezonie oraz dwie premiery kompozycji i aranżacji dyrygenta. Koncert odbył się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Galeria z cyklu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156217521374263&type=1&l=4f0e0dac40