Elektryczni Dęciacy zainaugurowali Narodowe Czytanie w Opolu

odzse

12 września Elektryczni Dęciacy w ogrodach RCRE w Opolu zainaugurowali Narodowe Czytanie. Muzycy od samego początku tej imprezy rozpoczynają swoim koncertem czytanie. W programie znalazły się utwory z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Po prezentacji rozpoczęto czytanie “Katarynki” Bolesława Prusa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii na FB orkiestry.

Z ORKIESTRĄ PO ODRZE 2019 – CZYLI MUZYCZNE REJSY NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

odzse

11 czerwca 2019 roku odbyła się VIII edycja Z orkiestrą po Odrze – autorska impreza dyrygenta orkiestry, która w 2013 roku otrzymała wyróżnienie – Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego. Na pokładzie grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band złożona z muzyków orkiestr: Opolskiego Elektryczniaka, Politechniki i Grudzic podczas dwóch rejsów statkiem Opolanin napełniała bulwary odrzańskie i okolicę polską oraz zagraniczną muzyką rozrywkową.

Pomimo wysokiej temperatury humory nie opuszczały muzyków i gości statku Opolanin. W ten oto sposób Orkiestra Dęta ZSE w Opolu zakończyła pracowity, kolejny sezon. Teraz jeszcze zakończenie roku szkolnego i wakacje. Ale ... od września muzycy zaczną się przygotowywać do nowych koncertów i XXIII edycji Warsztatów Muzycznych w październiku.

Galerie z rejsów: - tutaj oraz tutaj.

ORKIESTRA ZNÓW ZAGRAŁA W FILHARMONII OPOLSKIEJ

odzse

20 maja o godzinie 9:30 w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu rozpoczęła się Uroczysta Gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Gala rozpoczęła się i zakończyła występem Orkiestry Dętej ZSE w Opolu wraz z muzykami z orkiestr partnerskich z Politechniki Opolskiej i Grudzic pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka. W programie znalazły się utwory – aranżacje tematów muzyki filmowej. Muzycy zostali życzliwie przyjęci przez zgromadzoną publiczność. Organizatorem było Opolskie Kuratorium Oświaty.

Galeria z impreza.

OPOLSKI EKSPRES DĘTY POBIŁ REKORD LATAJĄCEGO ŚLĄZAKA ...

odzse

11 maja 2019 roku odbyła się X – jubileuszowa edycja Opolskiego Ekspresu Dętego. 10 lat wspólnego muzykowania, 15 lat w UE, około 50 koncertów na przystankach kolejowych “w szczerym polu”, stacjach i dużych dworcach kolejowych, około 1500 km łącznych tras, setki słuchaczy i uczestników muzycznego ekspresu, ewenementu imprezy w Polsce. I na koniec rekord wszechczasów. Przejazd składu z Wrocławia Głównego do Opola Głównego w czasie ... 36 minut. W ten sposób OED pokonał tą trasę o 3 minuty szybciej od Latającego Ślązaka z rozkładu jazdy, z  1937 roku i najszybszego EIP (Pendolino) z 2016 roku. X edycja odbywała się pod tytułem “Śladami Latającego Ślązaka” – fenomenu szybkości i inżynierii kolejowej na torach Śląska.

Czytaj więcej...

X EDYCJA OPOLSKIEGO EKSPRESU DĘTEGO “ŚLADAMI LATAJĄCEGO ŚLĄZAKA”

odzse

11 maja, w sobotę odbędzie się X edycja Opolskiego Ekspresu Dętego “Śladami Latającego Ślązaka”. W tym roku trasa powiedzie z Opola Głównego do Wrocławia Głównego. Tematem przewodnim jest fenomen “Latającego Ślązaka” – przedwojennego pociągu ekspresowego, protoplasty kolei dużych prędkości. Na wspomnianym odcinku zaplanowano pobicie rekordu przejazdu w czasie mniejszym niż 39 minut bez przystanku pośredniego. Po 83 latach od pierwszego kursu z ówczesnego rozkładu jazdy DR. Będzie to próba pobicia rekordu wszechczasów na tej linii.

W skład ekspresowej orkiestry jak zawsze wejdą muzycy z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, którzy pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka – pomysłodawcy i realizatora imprezy wykonają polskie i zagraniczne tematy muzyki filmowej oraz utwory specjalnie przygotowane na tą okazję. Koncerty odbędą się na stacjach Opole Główne o 9:20 i Wrocław Główny o 12:00. Orkiestranci zagrają po raz pierwszy w pięknej i akustycznej Sali Sesyjnej na DW Wrocław Główny. Będzie to koncert finałowy. więcej informacji o imprezie, rozkłady jazdy, relacje fotograficzne na stronie: www.opolskieskpresdety.opole.pl  lub FB / opolskiekspresdety

Czytaj więcej...

GANG ELEKTRYCZNYCH DĘCIAKÓW NA SZLAKU

odzse

10.04 punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczął się w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji koncert Viva la Cinema! w ramach autorskiego cyklu “Muzyczne impresje”. Muzyczne impresje są realizowane już XII sezon. To najstarszy cykl zainicjowany przez dyrygenta Przemysław Ślusarczyka. Program Viva la Cinema! był złożony z polskiej i zagranicznej muzyki filmowej oraz autorskich aranżacji tematów filmowych. Nie zabrakło takich tematów jak 007, Janosik, Pretty Woman, The Muppet Show, Rocky III, Gorączka sobotniej nocy, Czterej pancerni i pies, oskarowego musicalu Kismet, Hello Dolly...

Na zakończenie grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band w której skład wchodzą muzycy z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Grudzickiej Orkiestry Dętej zagrali temat z Children of Sanchez. Grodkowska publiczność była aktywna przez cały koncert i żywo reagowała na kolejne pozycje filmowego programu. Na koniec na stojąco poprosiła o bis. Na bis muzycy przedpremierowo wykonali aranżację tematu z serii klasyki duńskiego filmu komediowego Olsen-Banden (Gang Olsena) w aranżacji dyrygenta.

Czytaj więcej...

Orkiestrowa Gala Ośmiu Wspaniałych

odzse

28 marca Elektryczni Dęciacy wystąpili w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego otwierając muzycznie i zamykając XX edycji Gali “Ośmiu Wspaniałych”. Młodzi muzycy zaprezentowali program złożony z tematów muzyki filmowej polskiej i zagranicznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w tej imprezy.

Orkiestrowa Viva la Cinema! w Brzegu

odzse

Głośną owacją oraz dwoma bisami zakończył się 12 marca 2019 roku koncert pt. “Viva la Cinema” w ramach z Orkiestrą po zamkach i pałacach podczas którego muzycy z Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka wraz z orkiestrami partnerskimi pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zaprezentowali aranżacje i tematy muzyki filmowej. Wśród utworów nie zabrakło polskich akcentów m.in. “Janosika” i “Deszczy niespokojnych” czy tematów z głośnych filmów jak choćby na koniec “Children of Sanchez”.

 

Galeria fotograficzna z imprezy: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156470912144263&type=1&l=28a5a77d82

WIELKIE ELEKTRYCZNE TRĄBIENIE NA DZIEŃ KOBIET

odzse

Od ponad 10 lat Elektryczni Dęciacy w dniu 8 marca lub w jego okolicy odbywają tradycyjną trasę po zaprzyjaźnionych szkołach średnich. Tak stało się także w tym roku. Trasa rozpoczęła się od sąsiadującego Ekonomiczniaka przez III LO, V LO, Wydział Oświaty UM Opola, II LO. Była jeszcze kontynuowana w mniejszym składzie w I LO i zakończona w Zespole Szkół im. Gzowskiego na Zaodrzu. Gdziekolwiek się pojawiliśmy w krótkim czasie po tradycyjnym “Sto lat!” zewsząd pojawiali się “ciekawscy” oczywiście z dziewczynami na czele.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z trasy: https://www.facebook.com/pg/orkiestradeta/photos/?tab=album&album_id=10156461072619263

ELEKTRYCZNE WALENTYNKI ORKIESTRY W EKONOMIKU I W PIĄTCE

odzse

14 lutego – punktualnie o 11:10 na pięć minut przed długą przerwą w Zespole Szkół Ekonomicznych rozpoczął się koncert Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, który był muzyczną niespodzianką dla społeczności “szkoły zza miedzy”.

Licznie przybyła społeczność szkolna gorąco oklaskiwała i wyrażała swą radość przez prawie 40 minut muzycznych prezentacji. W programie znalazły się najbardziej energetyczne przeboje muzyki rozrywkowej. Po sprawnym przejściu dalej również ten sam skład zaskoczył społeczność V Liceum Ogólnokształcącego. Niebawem ponownie ruszymy poza mury szkoły.

Zbliża się 8 marca i jak co roku od ponad 15 lat czeka nas Głośne trąbienie na Dzień Kobiet.

Galeria I: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156414847634263&type=1&l=4f475a6f28

Galeria II: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156415744049263&type=1&l=83e83a48ab