Euklides w Olsztynie

konkurs euklides mini

W dniach 13-14 czerwca 2019 roku, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie odbył się Finał XX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”.

W finale brało udział 39 uczniów, w tym 9 z Litwy. Wśród nich znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Michał Szleger (3CT), Daniel Kowalski(3DT) i Łukasz Tymoczko (2ET)

Czwartek - 13 dzień czerwca, był dniem konkursowym. Po uroczystym rozpoczęciu finału konkursu uczestnicy przez dwie godziny mierzyli się z zadaniami. W tym czasie opiekunowie również nie nudzili się - zostały dla nich przygotowane warsztaty.

Obie grupy skończyły swoje zmagania o godzinie 16. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Olsztyna. Dopełnieniem tego dnia była uroczysta kolacja.

konkurs euklides

Piątek (14 czerwca) był dniem Gali Finałowej Konkursu. I wreszcie wszystko było jasne. Michał Szleger zdobył III miejsce, Daniel Kowalski X a Łukasz Tymoczko uplasował się na XVIII miejscu. To nie był jeszcze koniec wyróżnień. Okazało się, że nasza szkoła zajęła III miejsce w rankingu szkół biorących udział w finale. Gratulujemy!

konkurs euklides dyplom