Sukces naszych uczniów w XLII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniach 10-11 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie odbyły się półfinały i finały XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W finale ogólnopolskim naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów w następujących dyscyplinach Michał Szleger w elektronice medycznej i Paweł Sorowka w teleinformatyce.

W półfinle młodzież zmagała się z zadaniami praktycznymi. Osoby, które uzyskały łącznie najwyższą ilość punktów ze wszystkich etapów, awansowały do najlepszej dwunastki w Polsce w swoich dziedzinach.

 

Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą na poziomie akademickim. Michał Szleger w elektronice medycznej uzyskał trzynaste miejsce w kraju. Do ścisłego finału został zakwalifikowany Paweł Sorowka, który ostatecznie po podliczeniu punktów ze wszystkich etapów otrzymał tytuł finalisty i promesę uprawniającą do przyjęcia na wszystkie kierunki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.                  

Serdecznie gratulujemy Michałowi i Pawłowi osiągniętego sukcesu.

agh olimpiada dyplom

Uczniów klas młodszych zachęcamy do wzięcia udziału  w przyszłorocznej olimpiadzie.

Zespół Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych