ELEKTRYCZNIAK NA XLII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ W KRAKOWIE

 W dniu 8 lutego 2019 roku na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie odbył się II etap XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 600 uczniów ze szkół całej Polski, maksymalnie po 4 z każdej dziedziny. W tym roku naszą szkołę reprezentowało łącznie 12 uczniów w następujących umiejętnościach:

  • elektrycznej - Damian Szwalbe, Sebastian Stanek, Mazurek Filip, Biernacki Paweł
  • elektronice medyczne j - Michał Szleger;
  • mechatronicznej – Nieświec Sebastian, Jelito Krzysztof, Pawleta Aleksander, Swierzy Piotr
  • teleinformatycznej - Sorowka Paweł, Kasprzyk Filip, Oleś Dominik

Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą na poziomie akademickim. Należy zauważyć bardzo dobre wyniki uczniów, którzy konkurowali z najlepszymi z całej Polski.

Do najlepszych szesnastu w swoich dziedzinach, którzy będą walczyć w kolejnym etapie, zostali zakwalifikowani: Swierzy Piotr, Szleger Michał i Sorowka Paweł.

 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 10-11.04.2019 roku w Częstochowie.  Aby Uczeń zaistniał w dalszych rozgrywkach musi posiadać wiedzę teoretyczną niezbędną do odpowiedzi na test 50 pytań, wykazać się przygotowaniem do zadań praktycznych i rozległością wiedzy w swojej grupie tematycznej, gdyż uczniowie którzy przeszli do rozgrywek finałowych odpowiadają ustnie na wybrany zestaw 3 pytań typu przeglądowego wobec jury i publiczności.

Uczniów klas młodszych zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej olimpiadzie - Zespół Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych.