Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie 2018

Blisko 320 uczniów z 100 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział 10 grudnia 2018 r. w finale "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 5 edycja: skoki narciarskie. Finał odbył się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. Wielkim sukcesem było zakwalifikowanie się uczniów naszej szkoły do etapu finałowego (w etapie szkolnym uczestniczyło ponad 1100 uczniów z całej Polski). I tak naszą szkołę reprezentowali: Bonk Dawid kl. 2 bt, Witkowski Łukasz kl. 2 bt, Szlotawa Tomasz kl.3 et, Suchy Kamil kl. 3 et, Gerber Jakub kl. 2 bt, Nieświec Sebastian kl. 4 at, Moczygemba Dominik kl. 3 at, Kleparski Arkadiusz kl. 2 ft, Ignacy Rafał kl. 4 at,   Szneider Kacper kl. 4 bt, Czech Robert kl. 2 at, Nowak Kacper kl. 2 bt.

Przypomnijmy, że konkurs polegał na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu. Celem konkursu było propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również zdobycie wiedzy dotyczącej Polskich Skoczków Narciarskich.

Laureatami konkursu zostali Tomasz Szlotawa zajmując 21 miejsce (41 punktów) oraz Kamil Suchy 34 miejsce (39 punktów). Serdecznie gratulujemy. Przypomnijmy, że nagrody będą wręczani podczas specjalnej konferencji na Politechnice Opolskiej, podczas której odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący motywacji w edukacji i w życiu.

Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu, spotkali się z Wojciechem Fortuną, mistrzem świata i mistrzem olimpijskim z Sapporo z 1972 r.