Szkolny Konkurs recytatorski „Wolność- darem czy zadaniem?”

Dnia 30.11.208 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski zatytułowany „ Wolność – darem, czy zadaniem?”. Był on jednym z zadań wynikających z udziału szkoły w projekcie „ Poszzukiwacze skarbu JPII”. Tegoroczna edycja projektu, odbywająca się w roku będącym upamiętnieniem 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, skupia się wokół tematu wolności.

Do konkursu zgłosiło się 15 osób zarówno z Szkoły Zawodowej jak i Technikum. Ostatecznie wystąpiło 12 uczestników recytując głównie utwory wpisujące się w obchody 100-lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Zadania wyłonienia zwycięzców podjęły się nauczycielki języka polskiego: pani Monika Czerkawska, pani Katarzyna Dworaczyńska oraz pani Sylwia Święs. Po burzliwych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy oraz osoby wyróżnione:

 

  • I miejsce zostało przyznane Matyldzie Machale z kl.II ft, która recytowała z iście aktorskim kunsztem wiersz   „ Trwam” własnego autorstwa,
  • II miejsce przyznano Szymonowi Gola kl. II gt , który recytował „ Redutę Ordona” Adama Mickiewicza
  • III miejsce przyznano Danielowi Michalskiemu z kl. II gt, który recytował „ Odezwę do żołnierzy pod Lubartowem” Jóżefa Piłsudskiego.

Wyróżnieni zostali:

  • Bartosz Ciach z kl. I bt, który recytował „ Przesłanie pana Cogito” Zbigniewa Herberta
  • Kamil Muszyński z kl. II az, który recytował wiersz „ Rzadko na moich wargach” Jana Kasprowicza,
  • Fabian Niesłony z kl.Iat, który recytował wiersz „ Polska „ Antoniego Słonimskiego,
  • Paweł Stanik z kl. 1 et, który recytował wiersz „ Polacy” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Za duchową ucztę dziękujemy recytującym, szanownemu jury , Natalii Malinowskiej z kl.I at odpowiedzialnej za prowadzenie konkursu, Kacprowi Mazurowi z kl. IV ft dbającemu o relację fotograficzną oraz publiczności, która zadbała o gromkie brawa.