Konkurs ELEKTRON

elektron

Z przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym (2018/2019) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych XI edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.

ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.
Konkurs ELEKTRON jest konkursem trzyetapowym.
W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.
Etap drugi jest etapem regionalnym, który zostanie przeprowadzony w kilku szkołach na terenie całego kraju. W etapie tym wyłaniani są finaliści konkursu.

Etapem trzecim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody!
Terminarz XI edycji konkursu:

  • Zgłaszanie uczestników przyjmuje Joachim Strzałka sala 8- do 12 listopada 2018 roku
  • Eliminacje Szkolne - 30 listopada 2018 roku,
  • Etap Regionalny - 11 stycznia 2019 roku,
  • Finał - 15 lutego 2019 roku.

Dodatkowe informacje i przykładowe zadania pod adresem: http://wemif.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-elektron