Matematyczne konkursy w Elektryczniaku

naelektryzowani matematyka

Nadszedł czas ogłoszenia wyników matematycznych konkursów, w jakich brali udział uczniowie Elektryczniaka.

Dwaj uczniowie, jeden z pierwszej klasy Szkoły Branżowej, Łukasz Łydka, drugi Mateusz Waldera z 3 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej uzyskali tytuły finalisty XXV Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla Uczniów Szkół Branżowych i Zasadniczych Szkół Zawodowych. Łukasz uplasował się na 12tym, a Mateusz na 21 miejscu wśród wszystkich startujących uczniów z Opolszczyzny.

Nasi uczniowie, Damian Jazienicki, Dawid Kałuża, Krzysztof Jelito i Michał Szleger drużynowo wywalczyli 13te miejsce w L Małej Olimpiadzie Matematycznej. Konkurs ten jest szczególnie trudny dla uczniów technikum, a w klasyfikacji przed nami jest jeszcze tylko jedna szkoła zawodowa.

 

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych reprezentantów w XIX Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Euklides”. Dwóch uczniów wyjechało na finał konkursu do Bydgoszczy. Krzysztof Jelito zdobył 6 miejsce i tytuł laureata konkursu, Sebastian Nieświec - uplasował się na 39 miejscu.

Aż 50 uczestników brało udział w tym roku w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wyróżnienie w tym konkursie uzyskali Tyberiusz Szczepanowski oraz Kacper Szneider.
Dokładne wyniki z tego konkursu można uzyskać u nauczycieli uczących matematyki w poszczególnych klasach.

Wszystkim uczestnikom konkursów matematycznych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, życzymy bardzo dobrych wyników w kolejnych edycjach, a finalistom gratulujemy uzyskanych osiągnięć.