Krzysztof Jelito Laureatem XIX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”

konkurs euklides

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku , w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy odbył się Finał XIX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”.

W finale brało udział 43 uczniów, w tym 10 z Litwy. Wśród tej czterdziestki znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Krzysztof Jelito (3ft) i Sebastian Nieświec (3at).

Czwartek - 12 dzień kwietnia, był dniem konkursowym. Po uroczystym rozpoczęciu finału konkursu uczestnicy przez dwie godziny mierzyli się z zadaniami. W tym czasie opiekunowie również nie nudzili się - zostały dla nich przygotowane warsztaty dotyczące nowej podstawy programowej.

 

Obie grupy skończyły swoje zmagania o godzinie 13 i udały się na zasłużony obiad. Po obiedzie w ramach relaksu zostało zorganizowane zwiedzanie Bydgoszczy. Na pierwszy ogień poszła fabryka Exploseum ( obecnie muzeum) - miejsce działającej podczas II wojny światowej DAG Fabrik Bromberg - koncernu zaopatrującego III Rzeszę w nitroglicerynę, trotyl i proch bezdymny. Po tej sporej dawce wiedzy o technice wojennej, o warunkach pracy ponad 40 000 pracowników przymusowych, przyszedł czas na jaśniejszą stronę miasta. Spacer po centrum Bydgoszczy był okazją do poznania w pigułce historii tego miasta, jego ciekawych i wyjątkowych miejsc ( Wyspa Młyńska- zielona enklawa w samym sercu miasta, Rynek, budynek opery, bulwary nad Brdą, itp.).

Dopełnieniem tego dnia była uroczysta kolacja.

Piątek (13 kwietnia) był dniem Gali Finałowej Konkursu. Rozpoczął ją występ orkiestry Zespołu Szkół, który w tym roku organizował ten finał. I wreszcie wszystko było jasne. Krzysztof Jelito zdobył 6 miejsce i tytuł laureata konkursu, drugi uczestnik – Sebastian Nieświec - uplasował się na 39 miejscu. Obydwu naszym uczniom serdecznie GRATULUJEMY.