Sukces naszych uczniów w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniu 9 lutego 2018 roku na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie odbył się II etap XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 500 uczniów ze szkół całej Polski, maksymalnie po 3 z każdej dziedziny. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 16 uczniów w następujących umiejętnościach:

  • elektrycznej - Bartłomiej Banera, Damian Szwalbe, Sebastian Stanek;
  • elektronicznej –  Fryderyk Mikosz, Marek Włodarczyk;
  • elektronice medycznej - Bartłomiej Zieliński, Patryk Fornal, Michał Szleger;
  • informatycznej - Filip Stróżyk, Jakub Sopel;
  • mechatronicznej - Patryk Wyschka, Maksymilian Müeller, Szymon Matuszek;
  • teleinformatycznej – Michał Wojda, Filip Kasprzyk, Patryk Skupiński.

Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą na poziomie akademickim. Należy zauważyć bardzo dobre wyniki uczniów, którzy konkurowali z najlepszymi z całej Polski. Na szczególną uwagę zasługują reprezentanci klasy drugiej i trzeciej, którzy wzięli udział w olimpiadzie, a którym zabrakło 1-2 punktów do awansu do kolejnego etapu.  

Do najlepszych szesnastu w swoich dziedzinach, którzy będą walczyć w kolejnym etapie, zostali zakwalifikowani: Michał Wojda, Bartłomiej Banera, Patryk Wyschka i Bartłomiej Zieliński.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 23 – 24.03.2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim. 

Uczniów klas młodszych zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej olimpiadzie - Zespół Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych