Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie – IV edycja: piłka ręczna

28 listopada 2017 r. jedenastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”. Pięciu z nich: Maciej Możdżeń 1ft, Łukasz Witkowski 1bt, Fiuk Paweł 2ft, Kamil Suchy 2et oraz Tomasz Szlotawa 2et, zakwalifikowało się do grona blisko 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski i rozwiązywało test wiedzy na etapie finałowym olimpiady. Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z piłkarzami ręcznymi reprezentacji Polski oraz Gwardii Opole w opolskiej auli wydziałowo-seminaryjnej. Tematyka testu dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również tekstów papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka , w których poruszana została rola sportu.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 60 uczniów, 30 szkół oraz 30 opiekunów. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 grudnia 2017 r. podczas konferencji pt.: „Fair play w sporcie, edukacji i w życiu” w II Kampusie Politechniki Opolskiej. W gronie nagrodzonych uczniów znaleźli się na miejscu 50 uczeń Kamil Suchy z kl. eft oraz na miejscu 21, zostając tym samym finalistą olimpiady, Tomasz Szlotawa z kl. eft. Nagrodę otrzymała także pani Maria Hulok, ich opiekunka. Nagrodzona została również nasza szkoła wzbogacając się o zestaw piłek. Gratulujemy uczniom oraz życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji, której tematyka będzie związana z alpinizmem.