Języki obce znają śpiewająco!

W poniedziałek, 4 grudnia 2017r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2017” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Stanislawa Staszica w Opolu. Nie mogło na nim zabraknąć uczniów Elektryczniaka.

W kategorii języka angielskiego naszą szkołę reprezentował duet: Dariusz Walczyk z klasy 1AT i Mateusz Kąpała z klasy 1 DT. Na scenie wykonali utwór Song #3 grupy Stone Sour. Mocny wokal Darka i ostre brzmienie gitary elektrycznej Mateusza wyraźnie wyróżniały się wśród lirycznych wykonań pozostałych uczestników.

W kategorii języka niemieckiego uczestnikiem naszej szkoły był Damian Kleszcz, uczeń klasy 3FT, który zaprezentował piosenkę Udo Jürgensa pod tytułem „ Aber bitte mit Sahne”. Jego świetny występ poderwał publiczność, która przez cały utwór klaskała w rytm muzyki.

Nasi uczniowie, pod opieką pani Anny Stankowicz, zaprezentowali doskonałe umiejętności wokalne oraz muzyczne. Wykazali się również świetną znajomością języków obcych prezentując swoje własne aranżacje znanych utworów. Swoimi występami udowodnili jak można połączyć pasję do muzyki z nauką języków obcych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów!