Literatura anglojęzyczna - w tym też jesteśmy najlepsi!

Międzyszkolny Konkurs Klasycznej Literatury Anglojęzycznej już za nami. W czwartek, 7 grudnia 2017 r. , w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 w Opolu uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia i twórczości Jamesa Joyce'a. Zespół Szkół Elektrycznych godnie reprezentowała Karolina Menzfeld, uczennica klasy 2D,T pod opieką pani Anny Stankowicz.

Konkurs obejmował znajomość faktów biograficznych i dorobku literackiego pisarza. Ocenie podlegała również biegłość językowa i wartość artystyczna wypowiedzi pisemnej, w której uczestnicy interpretowali w języku angielskim fragmenty utworów literackich tego wielkiego twórcy.

Karolina Menzfeld zaprezentowała najwyższy poziom wiedzy, zarówno pod względem znajomości faktów dotyczących życia i twórczości Jamesa Joyce'a, jak i znajomości języka angielskiego zdobywając pierwsze miejsce i główną nagrodę w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy Karolinie dalszych sukcesów. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do czytania dobrej literatury, bo jak mawiał James Joyce : ‘Life is too short to read a bad book.”