JĘZYK NIEMIECKI – NIE TAKI STRASZNY! CZYLI O NASZYCH SUKCESACH W KONKURSACH JĘZYKOWYCH

Gratulujemy naszemu uczniowi Rafałowi Kaufmanowi - Laureatowi I miejsca Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”. Tego jeszcze nie było - Rafał Kaufman po raz trzeci zdobywcą I miejsca w Finale Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiej.

W dniu 7 czerwca 2017 w Sali Koncertowo - Wystawowej w Prószkowie odbył się finał etapu wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji w języku niemieckim. Nasz uczeń po raz trzeci znokautował wszystkich finalistów na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zdobywając bezapelacyjnie pierwsze miejsce!! Wiersz Erika Köstnera pt. „Kleines Solo” w interpretacji Rafała poruszył nie tylko Jurorów, ale i zgromadzoną publiczność, która miała łzy w oczach. Drugi z naszych reprezentantów Fabian Komor otrzymał wyróżnienie za wiersz „ Der Handstand auf der Loreley” tego samego autora.

XXIII Konkurs Recytatorski organizowany przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim we współpracy z Samorządem, jest cykliczną imprezą, której celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie piękna żywego słowa. Nasi uczniowie: Rafał Kaufman, Fabian Komor, Anna Miklis, od kilu lat chętnie uczestniczą w tym Konkursie i zdobywają najlepsze miejsca.

recytacja niemiecki dyplom

To nie koniec sukcesów naszych reprezentantów na niwie języka niemieckiego. Ania Miklis, uczennica klasy 3DT, brała udział w ogólnopolskim finale Konkursu „Pokaż nam Język”, który miał miejsce 1 i 2 czerwca w Gdańsku. Jest to ogromny sukces, bowiem do finału zostały wyłonione osoby, które rozwiązywały teksty na poszczególnych etapach Konkursu.
W bieżącym roku szkolnym finalistów wyłoniono spośród 30 tys. uczniów z całej Polski. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku Laureatem tego Konkursu został również nasz uczeń Paweł Fronia.

Gratulujemy!!