Uczeń Elektryczniaka w finale konkursu o bezpieczeństwie IT

23 maja podczas organizowanego w Warszawie Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa. Wśród 64 uczestników z całego kraju był także uczeń klasy 3GT, Tomasz Koszyka. W konkursie brało udział ok. 3000 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – ze znaczną przewagą tych drugich.

Mimo, że nie udało się zająć jednego z miejsc w czołówce finału, samo zakwalifikowanie do niego jest dla nas sporych sukcesem. Zadania testowe w rundzie kwalifikacji oraz w samym finale związane były bowiem z szerokim zakresem języków i technologii programistycznych (od serwerowych przez klienckie aż po mobilne), ogólnego bezpieczeństwa aplikacji oraz znajomości cyfryzacji kraju.

Uczestnicy konkursu spotkali się także z przedstawicielami Partnerów Projektu: Microsoft, IBM, BZ WBK. Zaprezentowali oni ofertę tychże instytucji w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz codziennej działalności na rzecz edukacji młodzieży. Konkurs IT i Cyberbezpieczeństwo realizowany jest w ramach Projektu sektorowego Bankowcy dla Edukacji. Organizatorami jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych i Warszawski Instytut Bankowości a patronami wydarzenia są Związek Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji.