Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbędzie się
21 marca o godz. 8.50 (75 min) w sali 41 i 51.
Szczegółowe informacje dot. konkursu można uzyskać u pani I. Natalli.

Sale zastępcze:

Sala 41
lekcja 2 – klasa 4BT (AO) do sali 42

Sala 51
lekcja 3 – klasa 2ET (CA) do sali 42

Laureaci ogólnopolskiego konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Natalia Malinowska i Piotr Czech (klasa 1DT) zdobyli wyróżnienie I stopnia w konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej” zorganizowanym przez Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej. Opiekunem uczniów była pani Anna Stanisławska. Finał konkursu odbył się 7 marca 2019 r. w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej. Nasi uczniowie opracowali aplikację Imionopedia, którą można darmowo pobrać w Sklepie Play.

Gratulujemy

Czytaj więcej...

Veni, vidi, vici - czyli 3 x FINAŁ OGÓLNOPOLSKI

Eliminacje Regionalne Konkursu Odyseja Umysłu we Wrocławiu odbyły się w sobotę 23 lutego. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny, które prezentowały swoje rozwiązania problemów długoterminowych w trzech kategoriach.

Trenerem dwóch drużyn jest pani Renata Kisza-Świątek a jednej Pan Tomasz Śniegur.

Z przyjemnością możemy poinformować, że wszystkie trzy drużyny zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego w Gdyni.
Gratulujemy i życzymy im powodzenia w następnych etapach konkursu Odyseja Umysłu.

Czytaj więcej...

Finał konkursu „ELEKTRON”

W dniu 15 lutego 2019 roku dwóch uczniów z naszej szkoły brało udział w finale konkursu ,,Elektron”.

Reprezentantami byli Aleksander Pawleta i Krzysztof Jelito z klasy 4FT. Finał odbył się na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Po wypełnieniu testów uczniowie mieli możliwość zobaczenia laboratoriów i pracowni wydziału, mogli także zapytać studentów o warunki rekrutacji i o to jak wyglądają zajęcia na Politechnice. Razem z panem Kaletą uczestniczyli w gali ogłoszenia wyników, niestety nie zostali laureatami, lecz, jak członkowie komisji konkursu sami przyznali, poziom tegorocznego konkursu znacznie wykraczał poza wiedzę zdobytą w szkole. Konkurs ten jest znakomitą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i daje możliwość potencjalnym studentom Politechniki Wrocławskiej możliwość zobaczenia jak wygląda tam nauka.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

tadeusz kosciuszko

Dnia 18 marca o godzinie 13:15 w  sali nr 16
odbędzie się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce
dla uczniów klas pierwszych.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Pytania konkursowe sformułowane będą w języku angielskim.

Szczegółowych informacji udzielą Wam nauczyciele historii.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału!

ELEKTRYCZNIAK NA XLII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ W KRAKOWIE

 W dniu 8 lutego 2019 roku na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie odbył się II etap XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 600 uczniów ze szkół całej Polski, maksymalnie po 4 z każdej dziedziny. W tym roku naszą szkołę reprezentowało łącznie 12 uczniów w następujących umiejętnościach:

  • elektrycznej - Damian Szwalbe, Sebastian Stanek, Mazurek Filip, Biernacki Paweł
  • elektronice medyczne j - Michał Szleger;
  • mechatronicznej – Nieświec Sebastian, Jelito Krzysztof, Pawleta Aleksander, Swierzy Piotr
  • teleinformatycznej - Sorowka Paweł, Kasprzyk Filip, Oleś Dominik

Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą na poziomie akademickim. Należy zauważyć bardzo dobre wyniki uczniów, którzy konkurowali z najlepszymi z całej Polski.

Do najlepszych szesnastu w swoich dziedzinach, którzy będą walczyć w kolejnym etapie, zostali zakwalifikowani: Swierzy Piotr, Szleger Michał i Sorowka Paweł.

Czytaj więcej...

XXII konkurs "AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY"

Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza XXII ogólnopolski konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest zachęcenie do poszerzenia wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii.

I etap konkursu, eliminacje szkolne odbędzie się 12 marca 2019 r. (wtorek).

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka niemieckiego do dnia 7 marca.

Olimpiada przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosci

To jedna z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku do udziału w zawodach przystępują uczniowie z ponad 1000 szkół. W etapie szkolnym brało udział 17 uczniów naszej szkoły, do zawodów okręgowych zakwalifikowali się: Paweł Fiuk i Kacper Zaremba z klasy IIIF, Maksymilian Bednarczuk z klasy IIE Damian Błaszkiewicz z klasy IIF oraz Piotr Kuboń, Aleksander Pawleta i Piotr Swierzy z klasy IVF.

Udział w Olimpiadzie to jedna z możliwości, zweryfikowania swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwem, finansami. Zestawy testowe zawierały 50 pytań, wynikających z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy był zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości. Drugi obejmował problematykę odnoszącą się do hasła danej edycji, które brzmiało „Trendy na rynku kapitałowym”. Pytania z tego obszaru dotyczyły takich zagadnień jak: metody inwestowania i związane z nimi ryzyko inwestycyjne, funkcjonowanie giełdy papierów wartościowych oraz rynku innowacji finansowych. Pytania, szczególnie te wyżej punktowane, wymagały jak zwykle umiejętności samodzielnego przyswajania wiedzy i zdobywania informacji, wykraczających poza wymogi szkolne.

Eliminacje okręgowe już 7 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – powodzenia!

XX Konkurs Matematyczny EUKLIDES - etap szkolny

konkurs euklides

W dniu 12 grudnia 2018 roku odbyły się zawody szkolne XX Konkursu Matematycznego „Euklides”, w których uczestniczyło 26 uczniów.

Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy odwagi zmierzenia się z dodatkowymi, gratisowymi zadaniami z matematyki.

Pragniemy również poinformować, że do etapu rejonowego, który odbędzie się w Brzegu , w dniu 7 marca 2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Jankowiak Jakub
2. Kowalski Daniel
3. Segieth Michał
4. Tymoczko Łukasz
5. Szleger Michał
6. Lukosik Dariusz
7. Szczepanowski Tyberiusz
8. Chwalczyk Patryk
9.Bieszczad Piotr

Gratulujemy i trzymamy kciuki

52 MĘDZYSZKOLNY TURNIEJ FIZYCZNY

W dniu 19 stycznia 2019 r. został przeprowadzony w naszej szkole I i II etap 52 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego o Puchar Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego. W zawodach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 3 w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Opolu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Polskie Towarzystwo Fizyczne reprezentował dr hab. Adam Bacławski pracownik Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. W czasie turnieju obecni byli również nauczyciele fizyki, opiekunowie grup z wymienionych szkół.

Czytaj więcej...