Euklides w Olsztynie

konkurs euklides mini

W dniach 13-14 czerwca 2019 roku, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie odbył się Finał XX Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”.

W finale brało udział 39 uczniów, w tym 9 z Litwy. Wśród nich znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Michał Szleger (3CT), Daniel Kowalski(3DT) i Łukasz Tymoczko (2ET)

Czwartek - 13 dzień czerwca, był dniem konkursowym. Po uroczystym rozpoczęciu finału konkursu uczestnicy przez dwie godziny mierzyli się z zadaniami. W tym czasie opiekunowie również nie nudzili się - zostały dla nich przygotowane warsztaty.

Czytaj więcej...

Robert Kokot z klasy 2FT w recytacji nie ma sobie równych!

Kolejny rok Elektryczniak zdobywa nagrody w Konkursie Poezji w Języku Niemieckim na wszystkich etapach przesłuchań.

W jubileuszowej XXV edycji Konkursu Robert Kokot zdobył I miejsce na etapie wojewódzkim recytując w mistrzowskim stylu wiersz pt. „ Ich bin ein Optymist”. Wielu innych uczestników przedstawiało ten wiersz , jednak interpretacja Roberta zdobyła aplauz, nie tylko licznie zgromadzonej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego widowni, lecz także i Jury.

W latach ubiegłych triumfatorem był Rafał Kaufman, cieszymy się, że Robert Kokot jest kontynuatorem tego sukcesu.

 

Czytaj więcej...

Elektryczniak zdobywa Amerykę

Elektryczniak był już w wielu miejscach, ale USA zdawały się zbyt odległe i niemożliwe do zdobycia. Jednak w tym roku to się udało... i to grupie czternastu Odyseuszy pod wodzą trenerów Renaty Kisza-Świątek i Tomasza Śniegura.

Rankiem wyruszyliśmy spod naszej szkoły na wrocławskie lotnisko, skąd polecieliśmy do Warszawy. Nie obyło się jednak bez problemów i przez opóźniony lot do stolicy spóźniliśmy się na kolejny. Zostaliśmy zakwaterowani w jednym z warszawskich hoteli i następnego dnia polecieliśmy do Budapesztu skąd po opóźnieniu (znowu :o) spowodowanym problemami technicznymi Boeinga wyruszyliśmy do Chicago. Około godziny 23 zmęczeni rozpoczęliśmy ostatni etap podróży i o godzinie 5 rano dojechaliśmy do Michigan State University Lansing gdzie w tym roku odbywa się 40 Światowy Finał Odysei Umysłu.

Czytaj więcej...

MŁODY MISTRZ ZAWODU II EDYCJA KONKURSU BRANŻOWEGO W CKP

W dniu 23 maja 2019 r. miał swoją drugą edycję konkurs MŁODY MISTRZ ZAWODU, organizowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Placówek Oświatowych w Opolu. Ideą konkursu jest podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań zawodowych oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Opola oraz Opolskiego Kuratora Oświaty, przy wsparciu lokalnych pracodawców.

W tym roku partnerem konkursu branżowego, i sponsorem cennych nagród, byli:

  • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK
  • Opolska Izba Gospodarcza
  • OPEX S.A. – firma budowlana
  • Miasto Opole.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym pisemnym uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań w czasie 30 minut. Spośród uczestników wyłoniono po 3 uczniów z każdej branży, z najwyższą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do etapu II.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ

20 maja br, w sali Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, trzech uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Elektrycznych: Tomasz Kałuża z klasy 3az, Łukasz Łydka z 2ab oraz Kacper Domagała z 1ab, świętowało swój matematyczny sukces, odbierając nagrody za świetne wyniki w XXVI Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia, w którym zmierzyli się z 36. najlepszymi matematykami ze szkół branżowych z całego województwa.

Jako zespół, nasi uczniowie wywalczyli III miejsce w klasyfikacji drużynowej, ale jeszcze większy sukces odnieśli indywidualnie. Tomasz Kałuża, który przygotowywał się przy wsparciu Danuty Kowol, otrzymał tytuł LAUREATA, zajmując 5. lokatę w konkursie, a jego młodsi koledzy, pracujący pod opieką Iwony Natalli i Doroty Wiktorowskiej - tytuły FINALISTÓW.

Czytaj więcej...

Elektryczniak na światowych finałach Odysei Umysłu

odyseja grafika laczona

Dwie nasze drużyny są już po występach na światowych finałach Odysei Umysłu organizowanych w Michigan State University, East Lansing, USA. Czekamy na obszerniejszą relację.

WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO

W tym roku, w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny wzięło w naszej szkole udział niemal 50 uczniów.

W efekcie zmagań w dniu wiosny (21 marca), siedmiu uczniów uzyskało wyróżnienie.

W kategorii Junior: Paweł Stanik, Krzysztof Tarasiuk, Natalia Malinowska, Krzysztof Pogoda, Jakub Swiczewski

W kategorii Student: Łukasz Tymoczko i Krzysztof Jelito.

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w trudnej dyscyplinie jaką jest matematyka.

 

Sukces naszych uczniów w XLII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniach 10-11 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie odbyły się półfinały i finały XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W finale ogólnopolskim naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów w następujących dyscyplinach Michał Szleger w elektronice medycznej i Paweł Sorowka w teleinformatyce.

W półfinle młodzież zmagała się z zadaniami praktycznymi. Osoby, które uzyskały łącznie najwyższą ilość punktów ze wszystkich etapów, awansowały do najlepszej dwunastki w Polsce w swoich dziedzinach.

Czytaj więcej...

43. Olimpiada Języka Angielskiego – wielki sukces Michała Markowskiego!

W dniach 15-16 kwietnia, w Poznaniu, odbył się finał 43. Olimpiady Języka Angielskiego. Naszą szkołę, po raz kolejny reprezentował uczeń klasy 3DT, Michał Markowski. Michał jest ubiegłorocznym finalistą olimpiady. Jednakże, dzięki zaangażowaniu, pracowitości i intensywnym przygotowaniom pod opieką pani Anny Stankowicz, w tegorocznym konkursie Michał Markowski zaprezentował najwyższy poziom wiedzy i umiejętności językowych. Efektem tego jest uzyskanie przez ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu tytułu Laureata i 14 pozycji w kraju.

Czytaj więcej...

Klasa 1et najlepsza w szkole w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic”

Są już oficjalne wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego "Mathématiques sans frontiéres", czyli "Matematyka bez granic” mającego charakter zawodów międzyklasowych.

26 lutego 2019 roku wszystkie klasy pierwsze technikum przystąpiły do konkursu. W tym samym dniu, o tej samej porze i te same zadania rozwiązywała młodzież w ponad 20 krajach, w tym w Egipcie, Nigerii, Maroku, Brazylii, USA, Meksyku i Kanadzie. Ten międzynarodowy konkurs, organizowany pod auspicjami Rady Europy, przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". W Polsce patronat nad nim sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Czytaj więcej...