Matematyczny sukces

konkurs euklides

Krzysztof Jelito z klasy 3ft uzyskał 100% punktów i tym samym, pokonując prawie dwustu innych uczestników jest najlepszy w Polsce w etapie rejonowym XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides” organizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Krzysztof Jelito oraz Sebastian Nieświec z klasy 3at zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 12-13 kwietnia 2018 r.

Panowie, trzymamy za Was kciuki.

Czytaj więcej...

Trzech laureatów w opolskim Elektryczniaku!!!!!!!!!!!!

W dniach 23-24.03.2018 w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XLI Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Organizatorem olimpiady była Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, a jedną z nagród, jaką otrzymali laureaci i finaliści olimpiady - indeks tej uczelni.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, którzy zmagali się z zadaniami laboratoryjno-projektowymi oraz udzielali ustnych odpowiedzi na pytania konkursowe (zestaw trzech pytań) w różnych grupach tematycznych: mechatronicznej, elektroniki i informatyki medycznej, teleinformatycznej i elektrotechnicznej.

Czytaj więcej...

Maksymilian Mueller i Sebastian Nieświec finalistami 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

deutsch

W dniach 23.-25. marca br. w Wyższej Szkole Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu odbędą się eliminacje finalne 41. Olimpiady Języka Niemieckiego.

W tegorocznych zmaganiach udział weźmie 85 uczniów z całej Polski a naszą szkołę reprezentują Maksymilian Mueller IVFT oraz Sebastian Nieświec IIIAT, którzy w eliminacjach okręgowych wykazali się bardzo dobrą znajomością historii krajów niemieckojęzycznych, zarówno tej współczesnej jak i przedwojennej, szeroko pojętej kultury, geografii a także literatury.

Maksymilian zdobył tytuł finalisty po raz drugi (pierwszy w 2015r.). Warto tu również wspomnieć, że tytuł finalisty zwalnia ucznia z egzaminu dojrzałości z języka niemieckiego, co równoznaczne jest z uzyskaniem oceny celującej.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłym roku szkolnym - Zespół Nauczycieli Języka Niemieckiego

Kangur Matematyczny

kangur matematyczny

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” odbędzie się
15 marca godz. 9.00 (75 min) w sali 38 i 43
Szczegółowe informacje dot. konkursu można uzyskać u pani I. Natalli.

Sale zastępcze:

Sala 38
lekcja 3 – klasa 1AT (DW) do sali 47

Sala 43
do sali 30

Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły

UWAGA !
Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły dla uczniów klas pierwszych zainteresowanych historią i językiem angielskim!

W dniu 20 marca 2018 r. (wtorek), na 1 lekcji, o godz. 8.00 w sali nr 22 odbędzie się konkurs historyczny na temat Tadeusza Kościuszki. Czas trwania : 45 minut. Forma: pisemna. Pytania- w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmują i szczegółowych informacji udzielają nauczyciele: Anna Stankowicz, Tomasz Śniegur i Dariusz Dzionek.

Bibliografia:

Wikipedia, hasła: Tadeusz Kościuszko oraz Insurekcja kościuszkowska w wersji angielskojęzycznej

Britannica Online Encyclopedia

Bartłomiej Szyndler, Tadeusz Kościuszko 1746-1817, Warszawa 1991;

Bartłomiej Szyndler, Powstanie kościuszkowskie 1794, Warszawa 1994;

Henryk Kocój, Kościuszko i współczesna mu scena polityczna, Katowice 1994.

Nie tylko prąd jest ważny dla uczniów Elektryka – są wśród nas pasjonaci humaniści

Sześcioro uczniów szkoły technicznej zakwalifikowało się do II stopnia zawodów - okręgowych – XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Uczniowie klasy 2FT, 3FT, 3GT, 4DT, 4FT pod opieką Beaty Peczeniuk i Małgorzaty Jaworskiej – Suwała pisali w ramach etapu szkolnego OLiJP prace dotyczące literatury, języka i wiedzy o teatrze:

Aleksandra Hipsz 2ft Orientalizm polskiej literatury i kultury
Jan Jarema Zając 3ft Polowanie na byki – błędy językowe we współczesnej polszczyźnie (Sfery występowania błędów i sposoby ich korygowania)
Bartosz Błyszcz 3gt Inscenizacje szekspirowskie w teatrze polskim po 1989 roku
Róża Orłowska 4ft Życie od kuchni. Znaczenie i funkcje kulinariów w literaturze polskiej (i obcej) XIX i XX wieku
Mikołaj Chmielak 4dt Życie od kuchni. Znaczenie i funkcje kulinariów w literaturze polskiej (i obcej) XIX i XX wieku
Marek Koj 4dt Orientalizm polskiej literatury i kultury

Czytaj więcej...

Praca Organiczna 2.0

praca organiczna

W czwartek 1 marca 2018r. w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się etap wojewódzki konkursu Praca Organiczna 2.0. Jego organizatorem była Fundacja Zakłady Kórnickie. Miał na celu krzewienie wśród młodzieży idei pracy organicznej, popularyzowanie postaw prospołecznych, rozwijanie kreatywności. Wzięliśmy w nim udział jako jedna z 22 2-osobowych drużyn. Głównym problemem okazał się dla nas zakres materiału, w którego skład wchodziły m.in ,,Lalka" B. Prusa, ,,Siłaczka" S. Żeromskiego, biografia Adama Tytusa Działyńskiego, Jadwigi i Marii Zamoyskiej oraz hrabiego Władysława
Zamoyskiego. Byliśmy wśród maturzystów najmłodsi, a jednak zajęliśmy drugie miejsce.

Czytaj więcej...

I Turniej FIFA

konkurs fifa

Zapraszamy Wszystkich uczniów ZSE w Opolu a szczególnie odwiedzających nas uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w I Turnieju FIFA organizowanym w naszej Szkole z okazji Dnia Otwartego w Elektryczniaku.

Zapisy do turnieju odbywają się poprzez wysłanie maila zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie wpisujemy imię i nazwisko. W treści wiadomości: nazwę szkoły, klasę, datę urodzenia.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub pytać na stronie wydarzenia na Facebooku. https://www.facebook.com/events/1858332914240033/

Odyseja Umysłu

odyseja-umyslu

Eliminacje Regionalne Konkursu Odyseja Umysłu we Wrocławiu odbyły się w sobotę 24 lutego.
Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny, których trenerem jest pani Renata Kisza-Świątek. Odyseusze prezentowali swoje rozwiązania problemów długoterminowych w następujących kategoriach:

Problem 1: DO BOJU W TRÓJBOJU - Piotr Bieszczad, Jędrzej Łuczak, Matylda Machała, Tyberiusz Szczepanowski i Oliwier Woźniak z klasy 1FT.

Problem 4: WIEŻA ZE ZWIERZA - Kacper Boś i Mateusz Hadyna z klasy 1DT oraz Patyryk Chwalczyk, Arkadiusz Kleparski, Robert Kokot i Tomasz Paczkowski z klasy 1FT.

Trenerem obu drużyn jest pani Renata Kisza-Świątek.

Obie drużyny zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego w Gdyni.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - MAMY FINAŁ!

british

Z ogromną radością informujemy, że Michał Markowski z klasy 2DT zakwalifikował się do finału 42 Olimpiady Języka Angielskiego.

Sukces jest tym większy, że Michał to jedyny reprezentant Opola oraz naszego województwa na najwyższym szczeblu Olimpiady.

Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas zawodów centralnych, które odbędą się 9 i 10 kwietnia w Poznaniu.