XXI konkurs "AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY"

Jak co roku Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu organizuje konkurs wiedzy „Austria - kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii.

Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia ufundowana przez biuro podróży Almatur.

Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka niemieckiego do 21.02.2018r. Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne, odbędzie się 6 marca 2018 r. (wtorek).

ELEKTRYCZNIAK W KONKURSIE WIEDZY O SEJMIE

sejm

6 lutego 2018 r. w Izbie Rzemieślniczej w Opolu odbył się Konkurs Wiedzy O sejmie RP, pod patronatem Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego. Konkurs był przeznaczony dla młodzieży szkolnej z Opola i województwa opolskiego (w kategoriach: gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich) - ogółem uczestniczyło 20 osób.

Nasi reprezentanci: Bartosz Błyszcz i Michał Urban z klasy 3 GT zajęli miejsca tuż za podium, a zabrakło tylko jednego punktu… Niekiedy jest tak, że sukces umyka o włos. Niemniej: gratulujemy walki!

FINAŁ KONKURSU Elektron

2 lutego 2018r. sześciu uczniów z ostatnich klas mechatronicznych i klasy elektronicznej reprezentowało naszą szkołę w finale konkursu Elektron organizowanego przez Wydział Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Cała szóstka otrzymała dyplomy finalisty. Najlepszy z naszej grupy – Patryk Wyschka (klasa 4A) – został laureatem konkursu Elektron.

W przerwie przeznaczonej na sprawdzanie prac uczniowie mieli okazję poznać atmosferę studiowania na renomowanej uczelni w trakcie prezentacji kół naukowych oraz podczas zwiedzania laboratoriów.

Czytaj więcej...

Maximilian Mueller z klasy IVF w finale Olimpiady Statystycznej!!!

olimpiada statystyczna

Z ogromną radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie Olimpiady Statystycznej. Było to dla nich nie lada wyzwanie ze względu na szerokość zagadnienia. Publikowane dane statystyczne do których dostęp ma każdy z nas, dostarczają informacji na temat wszelkich dziedzin działalności człowieka: środowiska, warunków życia /w naszym kraju/, edukacji, kultury, pracy, firm, gospodarki, finansów. Ta różnorodność oraz zakres zagadnień, którymi zajmuje się statystyka, wymagały szerokiej wiedzy oraz umiejętności jej uszeregowania i przedstawienia w określonym czasie, przy wykorzystaniu metod analizy statystycznej.

Należy podkreślić, iż nasi uczniowie nie posiadają w szkole przedmiotu bezpośrednio związanego z tematyką olimpiady. Aby dostać się do etapu centralnego zmuszeni byli wnieść ogromny wkład pracy własnej.

Maximilian Mueller po zdobyciu II miejsca na szczeblu okręgowym, 28 lutego 2018r. startuje w pierwszym etapie zawodów centralnych.
Życzymy powodzenia!

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - WCIĄŻ JESTEŚMY W GRZE

british

Z wielką przyjemnością informujemy, że Michał Markowski z klasy 2DT oraz Szymon Michałek z klasy 4AT zakwalifikowali się do części ustnej Etapu Okręgowego 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Trzymamy kciuki za chłopaków i życzymy powodzenia w językowych zmaganiach, które odbędą się 29 stycznia we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

SUKCES w KONKURSIE ELEKTRON

elektron

Eliminacje Szkolne X edycji konkursu ELEKTRON odbyły się 24 listopada 2017r. Drugi etap który jest jednocześnie finałem zostanie przeprowadzony na Politechnice Wrocławskiej 2 lutego 2018r.

Uczniom, którzy osiągnęli próg eliminacji, wynoszący 86 z 120 punktów możliwych do uzyskania składamy gratulacje a szczególnie Patrykowi Wyschka który uzyskał 106 punktów zajmując trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Ocenie podlegało około 620 prac.

Lista finalistów X edycji konkursu ELEKTRON:

Lp Imię Nazwisko Klasa Pkt
1. Patryk Wyschka 4A 106
2. Bartłomiej Zieliński 4E 96
3. Patryk Wieczorek 4A 93
4. Piotr Babiarz 4E 92
5. Arkadiusz Konarski 4E 86
6. Artur Kuriata 4F 86
7. Patrick Rossol 4F 86

Dodatkowe informacje i przykładowe zadania można pozyskać pod adresem: http://wemif.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-elektron

XIX edycja Konkursu Matematycznego „Euklides”

13 grudnia 2017 r. odbył się etap szkolny XIX edycji Konkursu Matematycznego „Euklides” organizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, w którym udział wzięło 25 uczniów. Podczas 120 minut rozwiązywali oni zadania, które sprawdzały wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki przed obowiązkowym egzaminem maturalnym na poziomie rozszerzonym. Największą liczbę punktów oraz awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 1 marca 2018 r. w Brzegu zdobyli: Daniel Kowalski z klasy 2dt, Krzysztof Jelito z 3ft, Sebastian Nieświec z 3at, Michał Szleger z 2ct, Denis Wierzgala z 2ft, Kacper Szneider z 3bt, Dawid Grabski z 2ft, Jakub Jankowiak z 2ft, Tomasz Cziernok z 3at,Tyberiusz Szczepanowski z 1ft, Sebastian Stanek z 3bt oraz Marcin Oleksy z 3dt.

Zwycięzcom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

Czytaj więcej...

Etap okręgowy 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

deutsch

Miło mi poinformować, że do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy w etapie szkolnym zdobyli 70 lub więcej punktów:

 1. Mueller Maximilian
 2. Wieczorek Patryk
 3. Rossol Patrick
 4. Gaida Daniel
 5. Juraschek Jan
 6. Miklis Anna
 7. Nieświec Sebastian
 8. Kazik Marcin
 9. Rossol Marcel
 10. Młynek Łukasz
 11. Larisz Damian
 12. Urban Michał
 13. Karasiński Dastin

Eliminacje pisemne etapu okręgowego odbędą się w szkole w piątek, 12 stycznia 2018 w godzinach: 10:00 – 11:30 w sali nr 13.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Opole – sukces w naszej Szkole!

Uczniowie Elektryczniaka wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół średnich na hasło promujące miasto Opole, jako miasto bezpieczne i przyjazne mieszkańcom. Konkurs ten został zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola.

Nasi uczniowie, pod opieką pani Anny Stankowicz, wykazali się niezwykłą kreatywnością tworząc prace konkursowe. Najciekawsza z nich została doceniona przez Jury. Uczeń klasy 1ET, Łukasz Orzeszyna zdobył drugie miejsce w konkursie i odebrał nagrodę z rąk przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Czytaj więcej...

Olimpiada Języka Angielskiego - idziemy dalej!

olimpiada jezyka angielskiego

13 listopada odbyła się 42 Olimpiada Języka Angielskiego organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Uczniowie naszej szkoły zmagali się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu słownictwa i gramatyki w języku angielskim. Trzech uczniów Elektryczniaka uzyskało w etapie szkolnym wynik gwarantujący awans do etapu okręgowego olimpiady. Na zawodach drugiego stopnia naszą szkołę reprezentować będą: Michał Markowski z klasy 2DT, Szymon Michałek z klasy 4AT oraz Mateusz Kowalski z klasy 4DT. Zwycięzcom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursie okręgowym we Wrocławiu.