Matematyczny obóz naukowy w Różance koło Międzylesia

matematyka

W dniach 25-29. 09. 2017 r. organizowany jest obóz naukowy dla 27 uczniów klas czwartych Technikum Elektrycznego oraz 27 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

Celem wyjazdu jest przede wszystkim powtórzenie wiadomości pod kątem matury rozszerzonej z matematyki. Pięciodniowy pobyt w górach jest również doskonała okazją do integracji uczniów klas czwartych oraz poznania uroków Kotliny Kłodzkiej.

W trakcie pięciodniowego pobytu uczniowie będą codziennie brali udział w wykładach, ćwiczeniach i konkursach z matematyki prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Młodzież każdego dnia otrzyma listę zadań do rozwiązania, po omówieniu ich z nauczycielem wystawiane będą oceny (tylko dobre i bardzo dobre). Na zakończenie przeprowadzona zostanie matura próbna podsumowująca dotychczasową pracę.

Mieszkać będziemy w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Regle w Różance koło Międzylesia w Kotlinie Kłodzkiej (http://www.regle.com.pl/). Ośrodek mieści się w dawnych, starannie odrestaurowanych zabudowaniach klasztornych. Noclegi są w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami. W czasie pobytu domowa kuchnia zapewnia całodzienne wyżywienie. Do dyspozycji gości jest sala kominkowa, kawiarnia, biblioteka, sala rekreacyjna, „piłkarzyki”. Na terenie parku wokół budynku do naszej dyspozycji będzie boisko, basen kąpielowy, miejsce na ognisko, pawilon grillowi i plac zabaw. Nauczyciel wf –u zorganizuje zajęcia sportowe i podchody.

W programie obozu mamy zwiedzanie i wyjście w góry z przewodnikiem.

Program obozu jest bardzo atrakcyjny i bogaty, dlatego też warto pojechać. Koszt wyjazdu wyniesie ok. 400 zł.

Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić swojemu nauczycielowi matematyki do 10.06.2017 r.

Zapraszamy!

Nauczyciele matematyki Publicznego Technikum Nr 5