Energetab 2019

energetab2019

Targi ENERGETAB z roku na rok potwierdzają swoją rangę i niekwestionowaną wysoką pozycję w wydarzeniach branży energetycznej – są największymi i najliczniej odwiedzanymi targami w Polsce w tej dziedzinie.

Uczniowie klasy 4B naszego technikum  wraz z opiekunami mieli okazję - na prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni  - poznać  zaawansowane technologicznie maszyny, urządzenia i aparatury, mające na celu wytwarzanie i dostarczanie energii elektrycznej.

Wśród prawie 700 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA spotkaliśmy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu oraz dostarczaniu energii elektrycznej.

Młodzież jak w poprzednich latach chętnie  brała udział w towarzyszących targom konkursach i pokazach zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz osprzętu podnoszącego bezpieczeństwo pracy energetyków.

Uczniowie wrócili z targów z poszerzonym horyzontem zawodowym oraz z bagażem: katalogów, nagród oraz gadżetów. 
Na koniec składamy podziękowanie właścicielowi firmy „Przedsiębiorstwo el12”  panu Bronisławowi Frytowi za przychylne działania dla rozwoju i podniesienia poziomu kształcenia zawodowego naszych uczniów i deklarujemy udział w 33 targach „ENERGETAB 2020”.