ROK SZKOLNY 2018/2019 OFICJALNIE ZAKO┼âCZONY­čśŐ

19 czerwca, na uroczystym apelu z okazji Zako┼äczenia Roku Szkolnego 2018/2019, po raz ostatni w tym roku szkolnym spotka┼éa si─Ö ca┼éa spo┼éeczno┼Ť─ç Opolskiego Elektryczniaka: uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szko┼éy, rodzice oraz zaproszeni go┼Ťcie ÔÇô przedstawiciele Firmy, od lat ju┼╝ wsp├│┼épracuj─ůcej z Elektryczniakiem: Centrum Elektrycznego El 12, kt├│rzy przygotowali nagrody i stypendium dla uczni├│w bior─ůcych udzia┼é w konkursie z zakresu wiedzy zawodowej w ramach Ligi Zadaniowej.

To tego dnia Dyrektor Zespo┼éu og┼éosi┼é zako┼äczenie zaj─Ö─ç dydaktycznych, i chocia┼╝ przed wieloma uczniami jeszcze egzamin zawodowy, to rok szkolny zosta┼é zamkni─Öty i podsumowany. A podsumowanie by┼éo bardzo mi┼ée­čśŐ, bowiem wielu uczni├│w, dzi─Öki wsparciu Rady Rodzic├│w, zosta┼éo nagrodzonych za sw├│j wysi┼éek w nauce oraz zaanga┼╝owanie w prac─Ö na rzecz spo┼éeczno┼Ťci szkolnej i ┼Ťrodowiska. A powod├│w do wr─Öczenia nagr├│d by┼éo jak zwykle w Elektryczniaku wiele­čśŐ, albowiem uczniowie naszej Szko┼éy nie tylko osi─ůgaj─ů sukcesy dydaktyczne, ale r├│wnie┼╝ ch─Ötnie anga┼╝uj─ů si─Ö w dzia┼éalno┼Ť─ç k├│┼é zainteresowa┼ä, prac─Ö spo┼éeczn─ů oraz wolontariat. Osi─ůgaj─ů r├│wnie┼╝ sukcesy w wielu, zaskakuj─ůcych czasem dla szko┼éy technicznej, dyscyplinach, oraz przoduj─ů w sporcie­čśŐ

73 uczni├│w odebra┼éo ┼Ťwiadectwo z wyr├│┼╝nieniem, uzyskuj─ůc ┼Ťredni─ů ocen 4,75 i wy┼╝ej. 32 spo┼Ťr├│d z nich zosta┼éo kandydatami do stypendium motywacyjnego, do kt├│rego w Opolu ustalono ┼Ťredni─ů co najmniej 5,1. Najwy┼╝sz─ů ┼Ťredni─ů w Szkole, a tym samym mo┼╝liwo┼Ť─ç ubiegania si─Ö o Stypendium Prezesa Rady Ministr├│w, osi─ůgn─Ö┼éa uczennica klasy 4d, kt├│ra w kwietniu odebra┼éa ┼Ťwiadectwo uko┼äczenia Szko┼éy ze ┼Ťredni─ů 5,60! , uzyskuj─ůc ┼Ťredni─ů wy┼╝sz─ů o 0,03 od ubieg┼éorocznego Stypendysty, kt├│ry uplasowa┼é si─Ö tym razem na drugim miejscu.

Wielkim, w┼éa┼Ťciwie historycznym sukcesem, mog─ů poszczyci─ç si─Ö a┼╝ dwaj absolwenci Szko┼éy Zasadniczej Zawodowej: b─Öd─ůc ostatnim rocznikiem tego typu szko┼éy (zast─ůpionej przez Szko┼é─Ö Bran┼╝ow─ů I stopnia), uzyskali ┼Ťredni─ů 4,82 i ┼Ťwiadectwo z wyr├│┼╝nieniem!

Klas─ů, w kt├│rej najwi─Öcej uczni├│w uzyska┼éo wyr├│┼╝nienie za wyniki w nauce okaza┼éa si─Ö klasa 1d ÔÇô 16 ┼Ťwiadectw z wyr├│┼╝nieniem; na drugim miejscu uplasowa┼éa si─Ö klasy 3f ÔÇô 10 ┼Ťwiadectw z wyr├│┼╝nieniem, a tu┼╝ za nimi klasa 2d ÔÇô 9 ┼Ťwiadectw z czerwonym paskiem oraz 1e ÔÇô 7 ┼Ťwiadectw z wyr├│┼╝nieniem­čśŐ

Nagrody dla 74 uczniów, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczone zostały za sukcesy i godne reprezentowanie Szkoły:

• w Olimpiadzie J─Özyka Angielskiego (na szczeblu centralnym);
  • Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (na szczeblu centralnym);
  • Konkursie recytatorskim w j─Özyku niemieckim;
  • konkursach matematycznych: Turnieju Matematycznym dla Zasadniczych Szk├│┼é Zawodowych i Szk├│┼é Bran┼╝owych, Mi─Ödzynarodowym Konkursie Matematycznym ÔÇ×EuklidesÔÇŁ i Mi─Ödzynarodowym Konkursie ÔÇ×Kangur MatematycznyÔÇŁ;
  • Olimpiadzie Statystycznej;
  • Konkursie Odyseja Umys┼éu;

Uczniowie zostali r├│wnie┼╝ nagrodzeni za rozwijanie pasji zawodowych:

• promowanie Szko┼éy w dzia┼éaniach zwi─ůzanych z zawodem ÔÇô w tym tworzenie drukarki 3D;
  • sukces w konkursie ÔÇ×Elektronika ÔÇô by ┼╝y┼éo si─Ö ┼éatwiejÔÇŁ;
  • zaanga┼╝owanie i sukcesy w Opolskiej Lidze Robot├│w.

Wyr├│┼╝nieni zostali r├│wnie┼╝ Ci, kt├│rzy po┼Ťwi─Öcaj─ů sw├│j czas na dzia┼éalno┼Ť─ç spo┼éeczn─ů oraz swoimi dzia┼éaniami promuj─ů Szko┼é─Ö w ┼Ťrodowisku lokalnym:

• za prac─Ö w samorz─ůdzie uczniowskim;
  • za zaanga┼╝owanie w akcje szkolne i prace na rzecz Szko┼éy w ramach wolontariatu i pracy szkolnego ko┼éa PCK;
  • za zaanga┼╝owanie w dzia┼éalno┼Ť─ç statutow─ů Szkolnego Ko┼éa LOK;
  • za dzia┼éalno┼Ť─ç artystyczn─ů w ramach ko┼éa teatralnego;
  • za propagowanie honorowego dawstwa krwi i najwi─Öksz─ů ilo┼Ť─ç oddanej krwi;
  • sukcesy w zawodach sportowych;
  • najaktywniejsze czytelnictwo.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski, w swoim przem├│wieniu podsumowa┼é ko┼äcz─ůcy si─Ö rok szkolny, przypomnia┼é sukcesy i osi─ůgni─Öcia uczni├│w, podzi─Ökowa┼é nauczycielom i wychowawcom za trud w┼éo┼╝ony w nauczanie i wychowanie, rodzicom za wsparcie i pomoc dla Szko┼éy. Podzi─Ökowania skierowa┼é r├│wnie┼╝ do swoich wsp├│┼épracownik├│w ÔÇô wicedyrektor├│w i kierownik├│w. ┼╗ycz─ůc m┼éodzie┼╝y udanych wakacji, przypomnia┼é zasady bezpiecze┼ästwa na drogach, k─ůpieliskach, w pracy.

Mi┼éym momentem dla nauczycieli by┼éo wr─Öczenie nagr├│d dyrektora Szko┼éy za wyr├│┼╝niaj─ůc─ů prac─Ö dydaktyczn─ů i wychowawcz─ů oraz sukcesy zwi─ůzane z przygotowaniem uczni├│w do Olimpiad i konkurs├│w oraz promocj─ů Szko┼éy w ┼Ťrodowisku.

Nagrody otrzymali: Piotr Muszy┼äski, kt├│ry przygotowa┼é ucznia do Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, w kt├│rej otrzyma┼é tytu┼é Finalisty; Anna Stankowicz, kt├│rej ucze┼ä uzyska┼é tytu┼é Laureata Olimpiady z J─Özyka Angielskiego; Dorota Kulik ÔÇô Nowak, kt├│rej dw├│ch uczni├│w uzyska┼éo wysok─ů lokat─Ö na szczeblu centralnym Og├│lnopolskiego Konkursu Statystycznego; Anita Chmielewska, Danuta Kowol i Dorota Wiktorowska, kt├│rych uczniowie osi─ůgn─Öli sukces w Mi─Ödzynarodowym Konkursie Matematycznym ÔÇ×EuklidesÔÇŁ; Renata Kisza ÔÇô ┼Üwi─ůtek oraz Tomasz ┼Üniegur ÔÇô kt├│rych dru┼╝yny reprezentowa┼éy Szko┼é─Ö i Opole na FINA┼üACH ┼ÜWIATOWYCH! Odysei Umys┼éu w USA oraz Natalia Skowron i Bogus┼éaw R─ůczka ÔÇô za aktywn─ů prac─Ö pozalekcyjna z uczniami, potwierdzon─ů sukcesami sportowymi.

Uroczysto┼Ť─ç zako┼äczenia roku szkolnego u┼Ťwietni┼é wyst─Öp szkolnej orkiestry d─Ötej pod batut─ů Pana Przemys┼éawa ┼Ülusarczyka. Nast─Öpnie m┼éodzie┼╝ spotka┼éa si─Ö z wychowawcami, na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji wychowawczej.

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY OSI─äGNI─śCIA SUKCES├ôW (NA MIAR─ś SI┼ü).

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI, REGENERACJI I SŁONECZNEGO ODPOCZYNKU! DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!