POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2019

W środowe popołudnie, dnia 23 maja2019 roku pożegnaliśmy naszych starszych kolegów. Uroczystość ta miała charakter o tyle wyjątkowy, że odbyła się po egzaminach maturalnych, zatem w atmosferze spokoju, bez obaw o egzamin dojrzałości, na progu rzeczywistych wakacji…

Mimo niesprzyjającej aury absolwenci, ich Rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz zaproszeni goście licznie zjawili się w murach naszej szkoły. Po uroczystym powitaniu przy wtórze szkolnej orkiestry pod batutą niezastąpionego Przemysława Ślusarczyka odbyła się część oficjalna spotkania, w której Dyrektor, Pan Dariusz Dobrowolski, podziękował maturzystom za cztery lata nauki życząc sukcesów w dorosłym życiu, natomiast przedstawiciel szkolnego samorządu, Michał Markowski z klasy 3dt. wygłosił przemowę pożegnalną w imieniu uczniów klas młodszych.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas trzecich oraz wręczenie nagród wszystkim tym, którzy w sposób szczególny angażowali się we wszelkie aspekty szkolnej działalności, jak na przykład: zawody sportowe, praca w szkolnym samorządzie, działalność w LOK i inne. Aby jednak móc opuścić szkolne ławy, czwatroklasiści musieli zdać ostatni test, przygotowany specjalnie dla nich przez uczniów klas trzecich. Sprawdzał on wiedzę dostępną wyłącznie uczniom naszej szkoły – takim, którzy uważnie uczestniczyli w zajęciach, bacznie obserwowali otoczenie, relacje szkolne i nauczycieli oraz ich zachowania. Trzeba przyznać, że wszyscy poradzili sobie doskonale, lecz najwyższą notę w tej próbie uzyskała klasa IVFT. Gratulacje!!!

Uroczystość zakończyła się wzruszającą projekcją prezentacji fotografii naszych absolwentów od czasów gdy wstąpili w mury Elektryczniaka po dzień dzisiejszy. Przypomniała ona nie tylko oficjalne uroczystości, lecz również, a może przede wszystkim, chwile takie jak: wyjazd integracyjny, wycieczki, przerwy, spotkania po lekcjach…

Spotkanie stało się okazją do wspomnień, podziękowań i… pożegnania, choć mamy nadzieję, że odchodzący uczniowie będą nas odwiedzać. Pozostaje tylko serdecznie podziękować wszystkim za te cztery lata, za przybycie na środową uroczystość, za wzruszenia i emocje, które wówczas przeżywaliśmy. Wielkie dzięki należą się również prowadzącym uroczystość – Ali Kubickiej oraz Martynie Pająk, które w sposób wzorowy wywiązały się z powierzonej roli.