EGZAMIN MATURALNY JUŻ ZA NAMI

matury za nami

Kończy się maj, a wraz z nim egzamin maturalny, do którego w bieżącym roku szkolnym przystępowało 190 tegorocznych absolwentów Elektryczniaka. Ostatnim egzaminem z historii muzyki, który odbył się 23 maja, maturzyści zamknęli okres maturalnych zmagań i rozpoczęli… najdłuższe wakacje w życiu, na które w pełni zasłużyli i zapracowali intensywnym wysiłkiem włożonym w przygotowania do egzaminów, które zdawali. A egzaminów nie było mało.

Maturalny maraton zaczął się od egzaminów na poziomie podstawowym, do których każdy musiał przystąpić: język polski, matematyka i język obcy. A później jedno obowiązkowe rozszerzenie i dwa egzaminy ustne. Mało? Dla większości absolwentów MAŁO, bo ich wybory nie skończyły się na jednym egzaminie na poziomie rozszerzonym. Najczęściej wybierali 3, ale znaleźli się również tacy, którzy przystąpili do 6! egzaminów na poziomie rozszerzonym.

 

Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, najczęściej wybieranym przedmiotem na poziomie rozszerzonym była matematyka – 174 zdających, język angielski – 134 zdających, fizyka – 96 zdających, informatyka – 39 zdających oraz język niemiecki – 28 zdających. Nie zabrakło również śmiałków, którzy zdecydowali się na egzamin z języka polskiego – 12 zdających, geografii - 8 zdających, historii – 5 zdających, wiedzy o społeczeństwie – 4 zdających, biologii – 4 zdających, filozofii – 2 zdających oraz historii muzyki – 2 zdających.

Nietypowymi przedmiotami w tym roku okazały się język łaciński i kultura antyczna oraz język włoski, które zostały wybrane przez pojedynczych uczniów.

Tak duża liczba egzaminów i zdających wymagała dobrej logistyki oraz bardzo dużego zaangażowania nauczycieli i pracowników Szkoły, zwłaszcza, że po czterech pierwszych dniach egzaminacyjnych, podczas których zajęcia dla uczniów klas młodszych zostały zawieszone, Szkoła funkcjonowała swoim zwyczajnym trybem. Jeśli do tego dodamy egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych oraz konieczność oddelegowania nauczycieli do pracy w zespołach nadzorujących w zaprzyjaźnionej Szkole, okazuje się, że maj – najprzyjemniejszy miesiąc w roku – jest dla Szkoły jednym z najtrudniejszych.

Wysiłek maturalny za nami. Teraz pozostaje odpoczywać i czekać na wyniki egzaminów, które zostaną ogłoszone 4 lipca.

Trzymamy kciuki za satysfakcjonujące wyniki, które pozwolą spełnić wszystkim edukacyjne marzenia :)

Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy rzetelnie wypełniali swoje obowiązki pełniąc funkcje przewodniczących i członków zespołów nadzorujących oraz zespołów przedmiotowych podczas egzaminów maturalnych, oraz pracownikom obsługi, którzy przygotowywali sale na kolejne egzaminy od strony technicznej.