XXIX Opolskie Dni Elektryki

W dniu 26 marca 2019r na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej odbyły się XXIX Opolskie Dni Elektryki. Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu reprezentowany był przez dyrektora Dariusza Dobrowolskiego oraz nauczycieli Gerarda Blozika i Marka Małeckiego. W wykładach uczestniczyli uczniowie klasy 2BT i 2AZ. Podczas pobytu na uczelni nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjna Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Po uroczystym otwarciu przyszła kolej na referaty. Pierwszym z nich była „Historia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich” którą zaprezentował prof.dr hab. inż. Jerzy Hickiewicz. Następnie wykład na temat ”Silniki elektryczne wzbudzane magnesami trwałymi stosowane w samochodach” przedstawił prof. dr hab. inż. Tadeusz Glinka. Kolejnym punktem tegorocznych „Dni Elektryki „ było wystąpienie dr inż. Andrzeja Przytulskiego na temat „Michał Doliwo -Dobrowolski-pionier elektromobilności”

Na zakończenie wręczane zostały nagrody dla uczniów biorących udział w różnego rodzaju konkursach oraz w loterii losowej przygotowanej przez organizatorów.

W trakcie trwania tegorocznych Opolskich Dni Elektryki prezentowane zostały również:

  • Samochody elektryczne BMW i3
  • Miejskie ,turystyczne i górskie rowery elektryczne firmy OVERFLY
  • Hulajnogi i motocykle firmy AIRWHEEL

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w konkursach , mieli możliwość zwiedzania laboratoriów oraz okazję spróbować swoich sił za kierownicą samochodu BMW i3.

https://wu.po.opole.pl/odkrecona-na-maksimum-moc-atrakcji/