Młoda krew - ratuje życie

Po raz trzeci w tym roku szkolnym dnia 13.02.2019 roku pełnoletni uczniowie naszej szkoły z klas trzecich i czwartych technikum uczestniczyli w akcji oddawania krwi pod hasłem „Młoda krew - ratuje życie”. Udowodnili tym samym, że są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym. Pierwsza akcja w tym roku szkolnym miała miejsce 03.10.2018. Do szkolnego poboru zgłosiło się wtedy 40 uczniów i jeden nauczyciel, jednakże tylko 32 krwiodawców z uwagi na stan zdrowia mogło w pełni uczestniczyć w oddawaniu krwi. W akcji grudniowej 05.12.2018 do akcji zgłosiło się 44 uczniów, z których 40 osób oddało krew, zaś do trzeciego poboru krwi zgłosiło się 28 uczniów, z których 23 mogło oddać krew.

W czasie tych akcji, dzięki naszej wspaniałej młodzieży, udało się zebrać 45 litrów krwi BRAWO dla WAS !!! ☺

Każdy z krwiodawców otrzymał tradycyjnie gratyfikację w formie czekolad oraz dodatkowe upominki w postaci czapki i maskotki. Podziękowania należą się szkolnej Radzie Rodziców i Dyrekcji, która zawsze wspiera naszych krwiodawców słodkim posiłkiem regenerującym poziom cukru oraz kawą i herbatą.

Należy również dodać, że akcję aktywnie wspierali i przygotowywali członkowie szkolnego koła PCK z klasy 2A. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tą akcję za pomoc i ofiarność w imieniu swoim i wszystkich potrzebujących, dla których Wasz dar serca ma ogromne znaczenie i niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

Kolejny planowany pobór krwi w tym roku szkolnym już w kwietniu, przypominam, że po drugim pełnym oddaniu każdy krwiodawca otrzymuje książeczkę Honorowego Dawcy Krwi. Którą można odebrać u pań rejestratorek przy kolejnej akcji w naszej szkole lub w stacji RCKiK w Opolu na ul. Kośnego 55. Duże podziękowania dla naszych uczniów o wielkim sercu.