Spotkanie opłatkowe w Elektryczniaku

spotkanie oplatkowe

Coroczne spotkanie opłatkowe odbyło się w naszej szkole 21.12.2018 roku. Zostało ono tradycyjnie uświetnione występem szkolnej orkiestry dętej, która popularnymi utworami świątecznymi nastroiła nas do obejrzenia przedstawienia zatytułowanego „Wigilijna ulica” przygotowanego przez szkolne koło teatralne. Uczniowie w kilku scenach przedstawili zabieganie i pośpiech współczesnego człowieka, które nie pozwalają się odpowiednio przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.

Główną rolę  reportera telewizyjnego zagrał Michał Duszak z kl. 1d, jego kamerzystą był Dawid Kwaśnicki. Gazetę świąteczną rozdawał Marcin Waligóra z kl. 2 d.  Dziennikarz na wigilijnej ulicy zebrałi wywiad na temat przeżywania Świąt Bożego Narodzenia od dwóch biznesmenów – Tomasza Noga i Bartka Fiedeń z kl. 4d oraz od dwóch nastolatek w szale świątecznych zakupów - Barbary Walickiej kl 1 d oraz Aleksandry Zimmerman kl. 3f. Z jednym z przechodniów nie udało się porozmawiać, w tej roli Macin Oleksy z kl. 4d.Mogliśmy też posłuchać pogawędki dwóch starszych panów na przystanku autobusowym, w tych rolach Tomasz Seibert i Kacper Tworzydło z kl. 4d, oraz posłuchać wywiadu z rodziną wracającą z ostatnich przedświątecznych zakupów - w postacie te wcielili się Natalia Malinowska z kl. 1d, Robert Kokot z kl. 2 f oraz Kamil Siwak z kl. 4d. Ekipa reporterska wybrała się też do Betlejem, aby tam porozmawiać z Świętą rodziną - Natalią Malinowską i Szymonem Drzewieckim. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie klasy 4 d oraz Natalia Malinowska z kl 1d. Mogliśmy usłyszeć zarówno adwentową pieśń Rorate caeli, tradycyjne kolędy polskie oraz piosenkę bożonarodzeniową Christmas time. Denis Wierzgala z kl 3 f wprowadził nas w jasełka wierszem „ Ludzie z betonowego chodnika” oraz zwieńczył je życzeniami świątecznymi dla całej szkoły.

Uroczystość zakończyła się odczytaniem przez księdza Daniela Litwina fragmentu Ewangelii św. Łukasza opisującego narodziny Chrystusa. Ksiądz Daniel pobłogosławił opłatki dla poszczególnych klas i odmówiliśmy wspólnie modlitwę. Przed rozejściem się do klas na wigilie, życzenia  świąteczne złożył pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski oraz obdarował wszystkie klasy słodkościami. To była piękna uroczystość, która pięknie wprowadziła nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

"Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni.....
mijamy się pospiesznie, potem zapominamy.
Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności ....
Jestem jednym z przechodniów...."

"Podziel się ze mną w mojej samotności
chlebem powszednim
obecnością zapełń
nieobecne ściany
bądź drzwiami, nade wszystko drzwiami

które można otworzyć na oścież................."ej
„Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni.....
mijamy się pospiesznie, potem zapominamy.
Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności ....
Jestem jednym z przechodniów...."

"Podziel się ze mną w mojej samotności
chlebem powszednim
obecnością zapełń
nieobecne ściany
bądź drzwiami, nade wszystko drzwiami
które można otworzyć na oścież................."