Pierwszy dzień rekolekcji za nami

Środa 12 grudnia 2018 r. to pierwszy dzień rekolekcji szkolnych. Tegoroczne rekolekcje odbywały się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Spotkanie poprowadził ks. Marcin Paś – duszpasterz młodzieży z Gliwic. Ks. Marcinowie towarzyszyła również młodzież, która podzieliła się świadectwem.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją. Ks. Marcin starał się uświadomić młodzieży, że rekolekcje to szczególne chwile by zastanowić się czym jest nasza wiara. „Kto chce szuka sposobów, a kto nie chce szuka powodów” – powiedział Duszpasterz Młodzieży z Gliwic, przedstawiając 7 sposobów na bycie prawdziwie szczęśliwym człowiekiem. Na zakończenie konferencji świadectwem wiary podzieliła się młodzież, która tworzy duszpasterstwo w Gliwicach.

Przez cały czas trwania rekolekcji była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Na zakończenie tych naszych ćwiczeń duchowych były wystawienie Najświętszego Sakramentu. Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji miała pomóc młodemu człowiekowi w odkryciu piękna wiary. Bóg zaprasza nas do przeżywania życia tak aby nie był to czas nudy. Ten pierwszy dzień rekolekcji szkolnych to bardzo ważny czas w przygotowaniu się do świąt Narodzenia Bożego.