POMAGANIE DAJE RADOŚĆ; W ELEKTRYCZNIAKU WIEDZĄ, JAK STAĆ SIĘ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale ich dawanie może być też wielką przyjemnością. Okazją do obdarowania jest co roku dzień Świętego Mikołaja.

Uczniowie Elektryczniaka udowodnili, że czerpią radość nie tylko z otrzymywania, ale również dawania prezentów, biorąc udział w wielu akcjach mikołajkowych organizowanych na terenie Szkoły.

W Zespole Szkół Elektrycznych stało się tradycją, że z okazji Mikołajek organizowany jest kiermasz charytatywny połączony z akcją krwiodawstwa. W ten sposób uczniowie stają się dla innych Mikołajami.

W dzień woluntariatu, 5 grudnia, uczniowie Elektryczniaka mogli podarować potrzebującym coś szczególnie cennego – krew, która często ratuje życie. Po raz drugi w bieżącym roku szkolnym, w cyklicznie organizowanej w Elektryczniaku przez szkolne koło PCK akcji „Młoda krew ratuje życie”, wzięło udział 44 uczniów, spośród których krew oddało 40 osób. Dzięki ich zaangażowaniu w akcję udało się zebrać… 32 litry i 400 ml krwi! Udowodnili tym samym, że potrafią ofiarować cząstkę siebie innym.

Ten dar mogli złożyć uczniowie pełnoletni, ale pozostali także włączyli się w akcję pomocy.

Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych wkupili się w szkolną społeczność piekąc ciasta, które sprzedawali w czasie przerwy podczas Mikołajkowego Kiermaszu Charytatywnego, który od kilku lat organizuje Samorząd Uczniowski. Ich wypieki osłodziły pozostałym dzień, a dochód z ich sprzedaży zasilił zbiórkę charytatywną.

Uczniowie klasy 3g, zgodnie z tradycją, którą podtrzymują od początku nauki w Elektryczniaku, zaangażowali się w pieczenie i sprzedaż tostów. Podczas przedłużonej przerwy trwała wspaniała zabawa przy udekorowanych choinkach i dźwiękach świątecznych melodii.

Tego dnia korytarze i sale szkolne zapełniły się uczniami w czapkach Mikołajów, swetrach z motywami świątecznym i z innymi akcentami związanymi z Bożym Narodzeniem. To efekt akcji, która w formie zabawy zaproponował Samorząd Uczniowski. Ogłosił bowiem konkurs, w którym nagrodę – wyjście do kina – otrzymać miała klasa, której uczniowie najliczniej ubiorą się w sposób podkreślający radosny nastrój zbliżających się Świąt. W przypadku aż pięciu klas uczniowie w 100 % mieli na sobie strój ze świątecznym elementem. Poza wymienionymi już oczywistymi, niektórzy zdecydowali się na… świąteczne skarpetyJ

Dla tych, którzy kochają piłkę siatkową, odbył się Turniej Mikołajkowy w siatkówkę, organizowany po raz 25. przez Bogusława Rączkę. W tegorocznych zawodach wzięły udział zespoły złożone z uczniów klas o podobnych profilach zawodowych. W tym roku zwyciężyły połączone siły Elektryków, Elektroników i Teleinformatyków. Wspaniałą nagrodą dla uczestników turnieju był okolicznościowy tort ufundowany przez Radę Rodziców. W tym przypadku to właśnie rodzice stali się Mikołajami, którzy postanowili uczcić jubileuszowy turniej.

Swoją muzyczną pasją podzielili się uczniowie - członkowie Szkolnej Orkiestry Dętej, którzy w połączonym składzie zespołów Opolskiego Elektryczniaka, Politechnicznych Dęciaków i Grudzic wystąpili dla publiczności w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Koncert z autorskiego cyklu „Muzyczne impresje” zakończył się dwoma bisami i owacją na stojące. Publiczność, która wypełniła salę, żywiołowo reagowała na przygotowany program. Muzycy, pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka, występowali tam po raz pierwszy, choć Grodkowianom są już znani, bowiem dwukrotnie zawitali do Grodkowa jako Opolski Ekspres Dęty. Radość i wzruszenie uczestników koncertu do najpiękniejszy prezent, jaki otrzymali w zamian za swój dar muzycznych wzruszeń.

Prezent dla Szkoły za to przekazał nasz Partner – Firma Elemont Spółka z o.o, której przedstawiciele przyjechali do nas na 6 grudnia i przywieźli prezenty - częściowe wyposażenie na egzamin zawodowy.

Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale uczniowie Elektryczniaka po raz kolejny udowodnili, że dawanie ich jest większą przyjemnością.