Młoda krew - ratuje życie

Po raz drugi w tym roku szkolnym dnia 05.12.2018 roku pełnoletni uczniowie naszej szkoły z klas trzecich i czwartych technikum uczestniczyli w akcji oddawania krwi pod hasłem „Młoda krew- ratuje życie”. Udowodnili tym samym, że są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym. Pierwsza akcja miała miejsce 03.10.2018. Do szkolnego poboru zgłosiło się wtedy 40 uczniów i jeden nauczyciel, jednakże tylko 32 krwiodawców z uwagi na stan zdrowia mogło w pełni uczestniczyć w oddawaniu krwi. W akcji grudniowej do akcji zgłosiło się 44 uczniów, z których 40 osób oddało krew.

W czasie tych akcji, dzięki naszej wspaniałej młodzieży, udało się zebrać ok 32 litrów 400 mililitrów krwi- BRAWO dla WAS !!!

Każdy z krwiodawców otrzymał tradycyjnie gratyfikację w formie czekolad. Podziękowania należą się szkolnej Radzie Rodziców i Dyrekcji, która zawsze wspiera naszych krwiodawców słodkim posiłkiem regenerującym poziom cukru oraz kawą i herbatą.

Należy również dodać, że akcję aktywnie wspierali i przygotowywali członkowie szkolnego koła PCK z klasy 2A w składzie: Mateusz Passon, Hubert Feliks, Oskar Śpiewak, Szymon Filipowski, Adam Skolik, Łukasz Panicz, Rafał Wiench, Darek Walczyk i Karol Lech. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tą akcję za pomoc i ofiarność w imieniu swoim i wszystkich potrzebujących, dla których Wasz dar serca ma ogromne znaczenie i niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

Kolejny planowany pobór krwi w tym roku szkolnym już lutym, przypominam, że po drugim pełnym oddaniu każdy krwiodawca otrzymuje książeczkę Honorowego Dawcy Krwi. Którą można odebrać u pań rejestratorek przy kolejnej akcji w naszej szkole lub w stacji RCKiK w Opolu na ul. Kośnego 55. Duże podziękowania dla naszych uczniów o wielkim sercu.