Rekord Polski na zawodach Ekonomik Elektryk Cube Race 2018

ee cuberace logo

W dniu 6-7 października 2018 r. w naszej szkole odbyły sie kolejne oficjalne zawody w speedcubingu na Opolszczyźnie zorganizowane przez Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, magicznakostka.pl oraz Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe "Tarcza" pod patronatem World Cube Association (Światowego Stowarzyszenia Speecubingu) oraz Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwał delegata WCA. Oficjalna ranga naszych zawodów pozwalała na uznanie wyników wszystkich biorących w nich udział zawodników w światowych rankingach WCA.

W październikową sobotę na naszej sali gimnastycznej pojawiło się około 70 zawodników z całej Polski oraz Ukrainy. Wśród nich znajdowali się zarówno mistrzowie świata jaki i rekordziści Świata, Europy oraz Polski.

Zawodnicy rywalizowali w 11 oficjalnych konkurencjach od najmniejszej kostki 2x2x2 po kostkę 7x7x7 oraz Clock, Pyraminx, Square1, Skewb i niezwykle widowiskowej 3x3x3 One Handed czyli układaniu kostki Rubika jedną ręką.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wielu zawodników pobiło własne rekordy życiowe, a Wojciech Knott pobił rekord Polski w konkurencji Clock. Wyobraźcie sobie, że potrzebował on tylko 3,93 s aby ją ułożyć. Niesamowite :)

Dodatkową atrakcją podczas zawodów była rozegrana w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu konkurencja Rubik's Relay polegająca na drużynowym układaniu kostki Rubika. Zwycięzcą została drużyna która na ułożenie trzech kostek Rubika potrzebowała ok. 32 sekund.

Informacje o naszych zawodach i nie tylko możecie zobaczyć tutaj:

http://www.speedcubing.pl/aktualnosci/rekordy-polski-europy-i-swiata/1450/rekord-polski-w-clocku

http://cubecomps.com/live.php?cid=3599&cat=1&rnd=1

https://nto.pl/ukladasz-kostke-rubika-tej-imprezy-nie-mozesz-ominac-cube-race-w-zespole-szkol-elektrycznych-w-opolu/ar/13545013

https://nto.pl/64-zawodnikow-z-polski-i-ukrainy-przyjechalo-do-opola-na-zawody-w-ukladaniu-kostki-rubika/ar/13555028

http://radio.opole.pl/100,253356,najlepsi-na-swiecie-w-ukladaniu-kostki-rubika-pr

http://radio.opole.pl/130,252770,nie-wierzysz-ze-kostke-rubika-mozna-ulozyc-jedna

http://www.24opole.pl/28215,Zawody_Speedcubing_przyjdz_zobacz_jak_robia_to_najlepsi,wiadomosc.html

 

org ee