Narodowe Czytanie PRZEDWIOŚNIA Stefana Żeromskiego

Jak co roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu organizowała Narodowe Czytanie PRZEDWIOŚNIA Stefana Żeromskiego pod patronatem Prezydenta RP.

Tym razem impreza miała charakter plenerowy i odbywała się 21 września na Placu Daszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV BT wraz z nauczycielką języka polskiego Panią Katarzyną Dworaczyńską. W pięknej scenerii zielonego placu, póżnego lata i szumiącej opolskiej Ceres nasi uczniowie czytali ostatnią część powieści - Wiatr od Wschodu.

Wśród czytających znaleźli się min. Pani Irena Koszyk – Naczelnik Wydział Oświaty oraz Pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty. Imprezę otworzyła nasza znakomita Orkiestra ZSEl pod kierownictwem Pana Przemysława Ślusarczyka.

Mieszkańcy Opola z wielkim zainteresowaniem zatrzymywali się i zatapiali w prozie Żeromskiego. Obok naszych uczniów wystąpiła też młodzież innych opolskich szkół ponadgimnazjalnych min. Z PLO1, PLO2, PLO3 oraz PLO5.