KOLEJNY SPŁYW KLASOWY MAŁĄ PANWIĄ

W dniu 21 września, ostatnim tak ciepłym dniu tego lata, klasa 2bt wraz z opiekunkami Panią Sylwią Święs i Panią Iwoną Natalli wybrała się na spływ kajakowy Małą Panwią.

Wyprawa rozpoczęła się dość wcześnie, bo już o 7.50 wyjeżdżaliśmy pociągiem do miejscowości Kolonowskie. Tam już czekali na nas życzliwie nastawieni pracownicy Dzikiej Chaty (organizatora spływu).

Wydawałoby się, że będzie chłodno o tak wczesnej porze, ale dzień był wybitnie ciepły, więc po wypiciu herbaty i kawy w Dzikiej Chacie wyruszyliśmy na spływ po naszej pięknej i urokliwej Małej Panwi.

Dla niektórych z nas był to pierwszy spływ kajakowy w życiu, stąd dużo nowych doświadczeń, bardziej lub mniej udanych prób ujarzmienia kajaków, a nawet wywrotek i "przymusowych" kąpieli w płytkiej i na szczęście niezbyt zimnej rzece…. Bardziej wprawieni kajakarze też chętnie korzystali z okazji ochłodzenia się w wodzie. Dużo w tym wszystkim było śmiechu, a trasa wymagała momentami zręczności, siły i opanowania ze względu na leżące w poprzek koryta kłody i kamienie. Niedomiar wody spowodowany długotrwałym upałem powodował konieczność omijania wielu mielizn...

Na szczęście chłopcy z 2b, podobnie jak ich opiekunowie, bez problemów i w dobrych humorach pokonali wszystkie przeszkody, a spokój, cisza, dźwięki i zapachy odchodzącego lata pozwoliły na naładowanie akumulatorów do pracy w nowym roku szkolnym.

Po zakończeniu spływu w Krasiejowie dostaliśmy pyszną zupę i swojskie kiełbasy. Nakarmieni, odprężeni i zmęczeni, w doskonałych humorach wróciliśmy pociągiem do Opola.