Nauczycielski Klub Górski w Beskidach

Druga ekspedycja NKG dobiegła końca. W piątek 1 czerwca grupa nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych wyruszyła w Beskidy, aby wspiąć się na 3 szczyty należące do Korony Gór Polski!

Jako pierwszy ukazał się naszym oczom szczyt w Beskidzie Śląskim - Skrzyczne- 1257 m n.p.m. Trasa miała długość 11,5 km i początek w miejscowości Ostre. Przy całkiem dobrych warunkach atmosferycznych, szlakiem żółtym, a następnie zielonym dotarliśmy na szczyt w całkiem dobrym tempie.

W sobotę 2 czerwca wyruszyliśmy na najbardziej kapryśną i pogodowo zmienną górę - Diablak, w Beskidzie Żywieckim. Diablak znany bardziej pod nazwą Babia Góra, wznoszący się na 1725 m n.p.m. to drugi szczyt pod względem wysokości należący do Korony Gór Polski.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Przełęczy Krowiarek niebieskim szlakiem do schroniska, a następnie wymagającym kondycyjnie, szlakiem żółtym przez Perć Akademików.
Trasa miała długość 16 km. Babia Góra nie zawiodła. Pokazała siebie w słońcu i deszczu, była gorąca i zimna! Przepiękne widoki zrekompensowały jednak trud wspinaczki.

Trzeciego dnia wyprawy zaplanowaliśmy Czupel 930m n.p.m., szczyt w Beskidzie Małym.
Ponieważ najważniejszą rzeczą w górach jest bezpieczeństwo, ze względu na niesprzyjające warunki deszczowo - burzowe, zostaliśmy zmuszeni do zrezygnowania ze zdobycia szczytu.

Ale jak mówi polskie powiedzenie - co się odwlecze  to nie uciecze - jeszcze tam wrócimy!
Sumując, wyprawę możemy zaliczyć do udanych! Opaleni, uśmiechnięci, zregenerowani, dotlenieni i co najistotniejsze zintegrowani wracamy do pracy!