Mamy sukces w ogólnopolskim konkursie Elektryzująca Pasja

W dniu 23 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali Finałowej ogólnopolskiego konkursu „Elektryzująca Pasja” organizowanego przez firmę Elektrotim S.A. Była to już XI edycja tych technicznych zmagań, nad którymi patronat sprawowało m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Urząd Patentowy, Politechnika Wrocławska. Gala finałowa odbyła się tradycyjnie w zabytkowej auli Ratusza Miasta Wrocław. W tym roku do konkursu została zgłoszona rekordowa liczba 118 prac z 27 szkół reprezentujących 20 miast z całej Polski w sumie ok. 200 uczestników.

Jak co roku, poziom był bardzo wysoki, jak wyraziła się Pani Minister Lilla Jaroń poziom części prac był wręcz inżynierski. Piętnaście konstrukcji zostało docenionych wyróżnieniami z których wyłoniono  trzy pierwsze miejsca. Zespół Szkół Elektrycznych reprezentowało 5 uczniów oraz koordynator konkursu Pan Rafał Jasiński. Bartłomiej Zieliński z klasy 4eT otrzymał już po raz drugi w tym konkursie wyróżnienie. Bartek tym razem opracował i zbudował bardzo interesujący system do pomiaru czasu dedykowany do sportowych zawodów strażackich. Natomiast bardzo miłym zaskoczeniem okazało się miejsce na podium dla Michała Wieczorka z klasy 1aT.

Michał zajął III miejsce pokazując skonstruowaną przez siebie, dopracowaną w szczegółach drukarkę 3D. Kolejni uczestnicy to Michał Gamrat z klasy 3aT. Michał pokazał przerobioną kamerę Xbox Kinect, która wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem umożliwia realizację w zaciszu domowym technik przechwytywania ruchu aktora motion capture stosowanych w filmach i grach komputerowych. Natomiast Aleksander Pawleta (3fT) i Nikodem Sękowski (2aT) wystartowali z projektem automatycznego transportera rolkowego, który jest jeszcze na etapie budowy. Podczas finału zwycięskie prace uczniowie przedstawiali na forum natomiast wszystkie finałowe projekty prezentowane były licznie przybyłym gościom w galerii pasjonatów.