Dzień papieski

Osoba Ojca św. Jana Pawła II zgromadziła 18.04.2018 roku, w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Opolu społeczność naszej szkoły. Zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania wspomnień o Ojcu Świętym, wysłuchania słów, które on sam do nas kierował, wsłuchania się w słowa poezji oraz do wspólnej modlitwy. Oprawę muzyczną stanowiły utwory wykonane przez uczniów z płyty „Santo subito”- Cantobiografia, autorstwa Jacka Cygana i Piotra Rubika. Marcin Bzdzion, Bartek Fiedeń, Tomasz Noga, Marcin Oleksy, Tomasz Seibert, Kamil Siwak i Kacper Tworzydło śpiewająco przenieśli nas do Wadowic, opowiedzieli o tajemnicy powołania kapłańskiego oraz o konklawe z 1978 roku. Chłopcy zadbali też o śpiewy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i poprowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Narratorami oraz recytatorami byli: Dawid Kwaśnicki- recytował wiersz Karola Wojtyły „ Nad Białą mogiłą”, Szymon Gola recytował utwór Juliusza Słowackiego „ Słowiańskki papież” był on też narratorem razem z Marcinem Waligórą i Szymonem Drzewieckim. Część artystyczną zakończył fragment Tryptyku Rzymskiego „ Non omnis moriar” Jana Pawła II w recytacji Marcina Bzdziona.

Św. Jan Paweł II był wielką osobowością. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie taki bliski, przyjacielski... Taki bezpośredni! Żartował z nami, bawił nas, modlił się z nami, uczył jak pięknie żyć. Nie wstydził się swojej ludzkiej słabości. Na tym polegała jego siła!

„Non omnis moriar —
To co we mnie niezniszczalne,
teraz staje twarzą w twarz z Tym, który Jest!”