FESTIWAL KARIERY 2018

„Z talentem w przyszłość”. To hasło stało się ideą przewodnią Opolskiego Festiwalu Kariery – adresowanego do młodzieży szkolnej, który odbywał się 13 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak” w Opolu. Festiwal był organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu i Marszałka Województwa Opolskiego.

Jako partner tego przedsięwzięcia prezentowaliśmy swoją ofertę edukacyjną, a najbardziej utalentowani uczniowie naszej Szkoły demonstrowali sprzęt, jaki sami, przy wsparciu nauczycieli, od podstaw skonstruowali. A mamy się czym pochwalić.

Największym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się pojazd z napędem elektrycznym, skonstruowany przez drużynę Odyseuszy pracujących pod kierunkiem Renaty Kiszy – Świątek. Drużyna, dzięki swoim pomysłom i kreatywnemu podejściu do problemu „Do boju w trójboju”, zdobyła II. miejsce w Polsce i będzie reprezentowała Elektryczniak i województwo opolskie na Eurofestiwalu Odysei Umysłu, który w tym roku odbywa się w Niemczech.

Głównym sponsorem drużyny Odysei Umysłu jest firma Opoltrans – Sieć Hurtowni Motoryzacyjnych. Dużego wsparcia finansowego naszej drużynie udzieliły także następujące firmy:

  • Selt Sp. z o.o.
  • ELEMONT Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o.
  • PROJEKT Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o.,

a także indywidualni darczyńcy, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie zaprezentowali również, wzbudzając wielkie zainteresowanie, zrobotyzowane układy mechatroniczne: ramię robota pięcioosiowego oraz magazyn wielopoziomowego składowania, które powstały pod kierunkiem Rafała Jasińskiego, drukarki 3D oraz drona z kamerą sterowanego zdalnie z pilotem, zbudowane pod kierunkiem Piotra Mietełki.

Gośćmi festiwalu były też osoby, które skutecznie pokierowały swoją karierą, odniosły sukces i mogą być inspiracją dla młodych ludzi szukających dopiero swojej zawodowej drogi, między innymi Lukas Gogol – finalista Mam Talent, Krzysztof Riewold (absolwent Elektryczniaka😉), który przygotował wystąpienie na temat roli koncentracji w osiąganiu sukcesu, czy Magdalena Warakomska – reprezentantka Polski na Olimpiadzie Zimowej w łyżwiarstwie szybkim.

Festiwal był okazją do uczestnictwa w różnego rodzaju warsztatach, z których skorzystali uczniowie klas 2b oraz 2f – biorący udział w wydarzeniu.

 W programie znalazł się również występ naszej orkiestry dętej pod kierunkiem Przemysława Ślusarczyka, która jak zwykle zagrała pięknie.

Wszyscy uczniowie, którzy reprezentowali podczas tego wydarzenia naszą Szkołę, są potwierdzeniem przewodniego hasła Festiwalu. Już teraz myślą o swojej przyszłości, wykorzystując posiadany talent i zacięcie techniczne.