ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu obchodów Święta Patrona naszej Szkoły, które w tym roku miały miejsce 23 marca, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić to wydarzenie. Na pamiątkę ślubowania Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku w 1794 roku, uczniowie uroczyście skaładają w tym dniu ślubowanie, aby podkreślić w ten sposób wstąpienie do szkolnej społeczności.

Na samym początku uroczystości pierwoszoklasiści zostali poddani próbie, podczas której mieli oni udowodnić, że godni są miana uczniów Elektyczniaka. Przedstawiciele klas wzięli udział w turnieju, w którym mieli odpowiedzieć na pytania z dziedzin przedmiotów zawodowych oraz z życia codziennego szkoły (np.: „Do czego służy pamięć RAM?” czy „Jak ma na imię pani sekretarka?”).

Po teście, który wypadł pozytywnie, nastąpiła część oficjalna, czyli przemówienie Pana Dyrektora Dariusza Dobrowolskiego, ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie nagród zwycięzcom corocznego konkursu wiedzy o patronie. Konkurs przygotowany został przez Panów Dariusza Dzionka, Damiana Stankowicza i Tomasza Śniegura, jego tegoroczna edycja była przeprowadzona w języku angielskim.

Po części oficjalnej uczniowie klasy II FT Aleksandra i Mateusz przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia Kościuszki. Następnie uczniowie klas wraz z wychowawcami wspólnie udali się celebrować swoje święto.

W przygotowaniu i prowadzeniu uroczystości brali udział Róża Orłowska, Kacper Tworzydło i Tomasz Noga. Akademię przygotowali Katarzyna Mansfeld i Tomasz Śniegur, a całość uświetniła nasza szkolna orkiestra pod batutą Przemysława Ślusarczyka.