Odyseusze z Elektryczniaka - srebrnymi i brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

odyseja logo2

W miniony weekend 24-25 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni odbył się Ogólnopolski Finał Konkursu Odyseja Umysłu.

Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu reprezentowały dwie drużyny. Odyseusze prezentowali swoje rozwiązania problemów długoterminowych w następujących kategoriach:
Problem 1: DO BOJU W TRÓJBOJU - Piotr Bieszczad, Jędrzej Łuczak, Matylda Machała, Tyberiusz Szczepanowski i Oliwier Woźniak z klasy 1FT.
Problem 4: WIEŻA ZE ZWIERZA - Kacper Boś i Mateusz Hadyna z klasy 1DT oraz Patryk Chwalczyk, Arkadiusz Kleparski, Robert Kokot i Tomasz Paczkowski z klasy 1FT.

Trenerem obu drużyn jest pani Renata Kisza-Świątek.

Biorąc pod uwagę, że obie drużyny startowały w konkursie po raz pierwszy, odnieśliśmy ogromny sukces. Drużyna problemu 1, która miała za zadanie skonstruowanie oryginalnego pojazdu biorącego udział w kreatywnym trójboju, zajęła w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce w Polsce i tym samym została nominowana do wyjazdu na Festiwal Odysei Umysłu, który w tym roku odbywa się w Niemczech.

odyseja umyslu

Drużyna problemu 4, która zmagała się ze skonstruowaniem struktury z drewna balsa zajęła 3. miejsce w Polsce. 15-sto gramowa struktura udźwignęła 235 kg.

Odyseusze i Trenerka dziękują Dyrektorowi i Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu za pomoc w realizacji całego „odysejowego” przedsięwzięcia i zwracają się do wszystkich ludzi, organizacji, firm, przedsiębiorstw, którym nieobca jest chęć wspomagania młodych ludzi w rozwoju ich zainteresowań, w realizacji ich marzeń, a także w promocji naszego miasta i regionu na arenie międzynarodowej, o wsparcie finansowe. Za każdą złotówkę przesłaną na konto Rady Rodziców 15 1160 2202 0000 0002 3370 5156 z dopiskiem Odyseja Umysłu, będziemy bardzo wdzięczni i zobowiązujemy się do godnego reprezentowania naszej Szkoły, Opola, Polski na Międzynarodowym Festiwalu Odysei Umysłu w Niemczech. Z góry pięknie dziękujemy.

odyseja dyplom m2

odyseja dyplom m3