Szkoła bliżej rynku pracy

7 marca  uczniowie kolejnej  klasy 2F zapoznali się z procesami technologicznym i  w dwóch zakładach które powstały  w tzw. przemysłowej części Metalchemu.

FAMET S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń dla kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Do obszaru działalności spółki należy również produkcja stalowych części i komponentów do maszyn budowlanych, przeładunkowych, elektrycznych oraz do elektrowni wiatrowych.
Imponowały nam rozmiary produkowanych elementów i maszyn do obróbki mechanicznej oraz zadziwiająca dokładność  podczas produkcji tak dużych komponentów.

 

Tower Automotive Polska w Opolu jest częścią jednego z największych na świecie, niezależnych dostawców metalowych części i podzespołów strukturalnych dla przemysłu samochodowego
Głównym profilem działalności zakładu jest produkcja wysokiej klasy wytłoczek, elementów zgrzewanych oraz podzespołów karoserii do samochodów większości marek obecnych na rynku.
Precyzyjnie wykonywane elementy niezbędne do budowania samochodów, są tłoczone prasami progresywnymi 630t do 1000 t.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się  zrobotyzowane stanowiskami do zgrzewania i spawania części samochodowych.