Walentynkowe oddawanie krwi już za nami

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym nasi pełnoletni wspaniali uczniowie z klas trzecich i czwartych technikum, trzeciej klasy zawodowej oraz oraz 1B technikum uczestniczyli w akcji oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew- podziel się miłością”. Udowodnili tym samym, że są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym otwierając swe szlachetne serce i aktywnie uczestnicząc w tej akcji. Co prawda nasze walentynkowe oddawanie krwi w elektryczniaku odbyło się dzień wcześniej, bo 13-go lutego, przedłużając tym samym to miłe święto okazywania i dzielenia się darem serca. Do szkolnego poboru zgłosiło się 51 uczniów, zarejestrowanych zostało po pierwszej weryfikacji 45, jednakże tylko 40 krwiodawców z uwagi na stan zdrowia mogło w pełni uczestniczyć w oddawaniu krwi.  
Dzięki naszej wspaniałej młodzieży udało się zebrać 18 litrów krwi - BRAWO dla WAS !!! :)

W tym wyjątkowym dniu, każdy z krwiodawców oprócz gratyfikacji w formie czekolad dzięki współpracy szkolnego koła PCK z Regionalną Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu mógł uzyskać dodatkowy upominek wybrany dla siebie w postaci szczęśliwego losu, którym były bilety do kina, maskotki, parasole, kalendarze, breloczki do samochodu inne drobne upominki. Szczególne podziękowania za ten miły akcent należą się tutaj Pani Monice Feret zajmującej się promocją krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Podziękowania należą się również naszej szkolnej Radzie Rodziców i Dyrekcji, która zawsze wspiera naszych krwiodawców posiłkiem regenerującym poziom cukru kawą i herbatą.

Należy również dodać, że akcję aktywnie wspierali i przygotowywali członkowie szkolnego koła PCK z klasy 1A w składzie:

Mateusz Passon, Hubert Feliks, Oskar Śpiewak, Szymon Filipowski, Adam Skolik, Łukasz Panicz i Karol Lech.

Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim zaangażowanym w tą akcję za pomoc i ofiarność w imieniu swoim i wszystkich potrzebujących, dla których Wasz dar serca ma ogromne znaczenie i niejednokrotnie ratuje ludzkie życie.

Kolejny i ostatni planowany pobór krwi w tym roku szkolnym już 18 kwietnia, przypominam, że po drugim pełnym oddaniu każdy krwiodawca otrzymuje bezpłatnie krewkartę i książeczkę Honorowego Dawcy Krwi. Rzeczy te można odebrać u Pań rejestratorek przy kolejnej akcji w naszej szkole lub w stacji RCKiK w Opolu na ul. Kośnego 55.