Czwarty sezon Opolskiej Ligi Robotów wspólnie z pracodawcami

No i stało się to, na co czekali fani i miłośnicy robotyki na Opolszczyźnie. Czwarty sezon Opolskiej Ligi Robotów wystartował. Ponad 120 zawodników zmagało się w konkurencji Lego Sumo oraz Lego Konstruktor w trakcie Komprachcickich Walk Robotów. Trzeba się wykazać nie lada umiejętnościami, aby samodzielnie zbudować i oprogramować autonomicznego robota zdolnego wykonać często bardzo skomplikowane zadania. A to właśnie potrafią nasi uczniowie.

Opolska Liga Robotów to unikalny w skali naszego kraju projekt kierowany do wszystkich uczniów w województwie opolskim, którego organizatorami są Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu wraz z szeregiem Szkół, firm oraz instytucji. To właśnie nasza wspólna pasja oraz chęć zapewnienia uczniom zainteresowanym mechaniką, algorytmiką oraz programowaniem możliwości rozwoju oraz realizowania własnych marzeń powoduje, że Opolska Liga Robotów przyciąga coraz szersze grono entuzjastów robotyki. Młodzi konstruktorzy tworzą niesamowite konstrukcje, w które potem potrafią tchnąć życie.

W czwartym sezonie Opolskiej Ligi Robotów zostanie zorganizowanych jeszcze sześć dużych turniejów w Opolu, Prudniku oraz Zdzieszowicach.

Konstruowanie robotów to wspaniała pasja, w której wszyscy mogą widzieć także swoją przyszłość zawodową. W ramach szeroko pojętego programu związanego z kształceniem umiejętności programowania coraz większa liczba pracodawców jest zainteresowana współpracą w tym zakresie. Jedną z firm, która stale wspiera OLR jest PROJEKT Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o. PROJEKT oprócz wsparcia finansowego i sprzętowego naszych uczniów, wziął pod opiekę jedną z pracowni, w której nasi młodzi konstruktorzy mają zajęcia z programowania i robotyki. Niektórzy z nich już mogą odbywać praktyki w firmie i być może w niedalekiej przyszłości znajdą tam zatrudnienie.