Pierwszy dzien rekolekcji ADVENTure za nami

Piątek 8 grudnia 2017 r. to pierwszy dzień rekolekcji szkolnych. Tegoroczne rekolekcje odbywały się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Spotkanie poprowadził ks. Marcin Cytrycki – katecheta Opolskiego Elektryczniaka oraz Duszpasterz Akademicki.

Rekolekcje rozpoczęliśmy Eucharystią, z racji przypadającej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ks. Marcin podczas homilii porównując do opisu stworzenia świata z księgi Rodzaju zwrócił uwagę, że często uwikłani w nasze słabości i grzechy chowamy się w krzaki tak jak to zrobił Adam. Adwent to czas wychodzenia z krzaków naszych grzechów. Oprawę liturgiczną sprawowali uczniowie Opolskiego Elektryczniaka.

Po Mszy św. miała miejsce konferencja. Ks. Marcin starał się uświadomić młodzieży, że rekolekcje to szczególne chwile by zastanowić się czym jest adwent. Porównując do angielskiego słowa Adventure, adwent to całe nasze życie, przygoda do której nas zaprasza sam Pan Bóg. W dalszej części konferencji ks. Marcin pokazał - porównując do bohaterów Władcy Pierścieni – że życie nasze jest przygodą, do której zaprasza nas Bóg. „Nasze życie nie może być pełne nudy, czy też marudzenia. Życie jest przygodą” – powiedział ks. Marcin. Na zakończenie konferencji ks. Cytrycki podzieli się świadectwem modlitwy różańcowej w Jego życiu.

Przez cały czas trwania rekolekcji była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. To były piękne spotkania – przez cały czas trwania rekolekcji, czterech Księży spowiadało cały czas. Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji miała pomóc młodemu człowiekowi w odkryciu przygody jakim jest Jego życie. Bóg zaprasza nas do przeżywania życia tak aby nie był to czas nudy. Ten pierwszy dzień rekolekcji szkolnych to bardzo ważny czas w przygotowaniu się do świąt Narodzenia Bożego.