Naelektryzowani matematyką - obóz naukowy na Ziemi Kłodzkiej

28 uczniów klas czwartych Technikum Elektrycznego oraz 25 uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Opolu spędziło tydzień, 25-29. 09. 2017 r., w uroczej wsi Różanka koło Międzylesia. Celem wyjazdu było przede wszystkim powtórzenie wiadomości pod kątem matury rozszerzonej z matematyki. Pięciodniowy pobyt w górach był również doskonałą okazją do integracji uczniów klas maturalnych oraz poznania uroków Ziemi Kłodzkiej.

Już pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe rozpoczęliśmy naszą przygodę z maturalną matematyką. Wykłady przeplatały się z zajęciami sportowymi, a w przerwach relaksowaliśmy się grą w piłkarzyki i tenisa stołowego. Mieliśmy też czas na twistera i inne gry towarzyskie. Popołudnia uczestnicy obozu spędzali na wspólnym rozwiązywaniu zadań z list zwanych „Dobranockami”, które do późnych godzin nocnych omawiali z nauczycielami na wygodnych, skórzanych sofach. Każdy dzień poświęcony był odrębnemu działowi matematyki: poniedziałek – „ciągowy”, wtorek – „różniczkowy”, środa – „krajoznawczo - trygonometryczna”, czwartek – „analityczno - maturalny”, a piątek – „podsumowujący”. Podczas zmagań z zadaniami uśmiech nie schodził nam z twarzy. Na koniec obozu odbyła się matura próbna na poziomie rozszerzonym, z której Damin Jazienicki z klasy IVe uzyskał najwyższy wynik - gratulujemy.

Ale nie samą nauką żyliśmy. Znaleźliśmy czas na zdobycie Szczelińca, grę terenową, a także na wspólne śpiewanie i pieczenie kiełbasek na ognisku. W drodze powrotnej kilka godzin spędziliśmy w Twierdzy Kłodzkiej zwiedzając między innymi ciemne i niskie korytarze minerskie.

Uczestnicy obozu przyjechali do Opola naelektryzowani matematyką, bogatsi nie tylko o wiedzę, ale też o nowe przyjaźnie i znajomości. Nie przypuszczali, że w tydzień, nauczą się tak dużo, a jednocześnie uświadomili sobie jak wiele jest jeszcze do zrobienia, aby zdać maturę z matematyki za 100%. Naładowani pozytywną energią, pełni chęci do pracy wrócili w szkolne ławy.

Obozowiczom dziękujemy za fantastyczną, „różankową” atmosferę, a trzecioklasistów już zachęcamy do udziału w obozie w przyszłym roku.

Zakup koszulek i przejazd autokarem był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy :)

Relacje z każdego dnia i więcej zdjęć na szkolnym FB.

Po powrocie, uczniowie koła matematycznego gościli młodsze koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej. Powodem wizyty był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie szkoły podstawowej mogli sprawdzić matematyczne umiejętności starszych kolegów.