Szkolenie high-tech i wizyta w firmie RENEX

W dniach 19 - 22 września 2017 r. odbył się w naszej szkole kurs „Nowoczesne metody montażu i napraw pakietów elektronicznych według norm IPC-A-610, IPC-J-STD-001” w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2”.

W kursie uczestniczyli uczniowie klas czwartych w zawodach technik mechatronik i technik informatyk. Oprócz wykładów na temat terminów i definicji występujących we współczesnych standardach elektronicznych, czy też podstaw lutowania i obsługi nowoczesnych stacji lutowniczych, przedstawiciele firmy „RENEX” z Włocławka przeprowadzili wiele godzin ćwiczeń praktycznych. Firma „RENEX” działa na rynku od 27 lat i jest najbardziej aktywnym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie.

 

Uczniowie nauczyli się montażu elementów przewlekanych i powierzchniowych, demontowali elementy PTH i SMD, w skrócie podsumowując bardzo drobne elementy, jakie są używane w obecnych standardach np. na płytach głównych laptopów, czy telefonów komórkowych. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym zdanym przez wszystkich uczniów. Uczniowie otrzymali certyfikat IPC honorowany na całym świecie, dający przepustkę do pracy w renomowanych firmach.

szkolenie hightech certyfikat 2017

W ramach zacieśniania współpracy z pracodawcami z branży high – tech delegacja szkoły w składzie: Dyrektor Dariusz Dobrowolski i Kierownik kształcenia praktycznego Leszek Kamiński zwiedziła firmę RENEX z Włocławka. Na miejscu wizytowaliśmy Centum Technologiczne, zapoznając się z profilem produkcji i nowoczesnym wyposażeniem. Omówiliśmy możliwości odbywania praktyk przez naszych uczniów oraz dalszą współpracę we wspólnych projektach.