Młoda krew ratuje życie

krew-pod-pradem

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku nasz Opolski Elektryczniak będzie kontynuować akcję "Młoda krew ratuje życie". Już w najbliższą środę 4 października na terenie szkoły
w sali nr 13 w godz. od 8.30 do 12 .00 będzie istniała możliwość dla wszystkich osób pełnoletnich oddania krwi, ratującej ludzkie życie. Zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów chętnych- nowicjuszy i tych, którzy są już honorowymi dawcami krwi.

 

Oddawanie krwi odbywa się wg następujących procedur:

  1. Wypełnienie ankiety dotyczącej danych osobowych, przebytych chorób i zabiegów, przyjmowanych ostatnio leków oraz używek (sala nr 17).
  2. Rejestracja dokonywana przez pielęgniarkę z RCKIK.
  3. Weryfikacji i ocenie stanu zdrowia przez lekarza z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
  4. Pobranie ok 450 ml krwi (sala nr13).
  5. Otrzymanie ekwiwalentu w postaci czekolad umożliwiających podniesienie poziomu cukru we krwi.

Przypominamy, że osoby, które oddały już dwukrotnie krew otrzymują bezpłatnie krew-kartę honorowaną w sytuacjach nagłego wypadku i planowanych zabiegach operacyjnych. Prosimy o przypomnienie i odebranie tej karty od Pań z RCKiK w dniu poboru krwi (dotyczy to osób, które już dwukrotnie oddały krew w naszej szkole).

Po oddaniu krwi istnieje możliwość zregenerowania sił dzięki owocom i "słodkościom" , kawie lub herbacie refundowanej przez naszą Radę Rodziców i Dyrektora szkoły.

W tym dniu można również dokonać samej rejestracji jeśli chcesz zostać dawcą szpiku kostnego, bez oddawania krwi.

Przypominamy również, że osobom oddającym krew przysługuje w tym dniu zwolnienie z zajęć lekcyjnych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji- jeżeli oczywiście pozwala Ci na to Twój stan zdrowia i czujesz taką potrzebę serca.

Więcej informacji dotyczących wymagań w zakresie oddawania krwi i związanych z tym profitów znajdziecie na stronie RCKiK Opole.

Planowane terminy poboru krwi w roku szkolnym 2017/2018 na terenie naszej szkoły:

  1. 4 października
  2. 5 grudnia
  3. 13 lutego
  4. 18 kwietnia.